Změnit tuto nepříjemnou realitu se chystají v dnešním utkání proti Velkému Meziříčí, které začíná na jindřichohradeckém zimním stadionu v obvyklém čase od 18 hodin.
Dnešní soupeř ale na tom není o mnoho lépe. Vydařilo se mu jen úvodní utkání, v němž doma porazil Tábor (6:3), v dalších zápasech však vyšel bodově naprázdno a v tabulce mu patří 10. příčka.
Zajímavostí je, že hokejisté Velkého Meziříčí jsou nejhůře bránícím týmem této skupiny a inkasovali již plných 27 branek.
Jestli to bude pro trápící se střelce Vajgaru výhoda, ukáže až dnešní podvečer. Ti totiž v neděli v Kolíně dvě třetiny dominovali, přesto opět odjeli s prázdnou (1:3).
„Vedli jsme, vytvořili si spoustu šancí, ale znovu jsme zklamali v koncovce. Jediný náš gól zaznamenal v první třetině Knebl, který se pak ocitl i v další obrovské šanci, ale nedal, podobně jako Cmunt. Štěrba navíc neproměnil trestné střílení. Domácí nasadili do branky velezkušeného Biegla, který svůj tým hodně podržel a ač to říkám nerad, v poslední části nás hodně poškodil rozhodčí,“ smutně konstatoval výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.
Ten zároveň potvrdil informaci, že do klece Vajgaru se dnes postaví 21letý gólman Martin Štefl z pražské Sparty, v níž plní roli extraligové dvojky. Ve žlutomodrém dresu bude působit na střídavý start, ale nebude to jeho první zápas za jindřichohradecký tým. V prvoligové sezoně 2005/06 už totiž vsetínský odchovanec odchytal jednu třetinu zápasu Vajgaru v Jihlavě.
Žádnou jinou změnu sestavy oproti zápasu v Kolíně zřejmě trenér František Joun neplánuje. Duel patrně nestihne bek Jussi Kuikka, který se vrací z Finska.

Pravděpodobná sestava:

Štefl – Vachulka, Nedbálek, Cikán, Chmel, Štěrba, Martin Ištvánik – Dvořák, R. Šulčík, Michal Ištvánik, Knebl, J. Cmunt, Novotný, Mazanec, R. Cmunt, Mikš.