Jindřichohradečtí hokejisté zítra míří na derby doTábora

Vedení klubu ovšem první výhru nepřeceňuje. „Pochopitelně jsme rádi, že se konečně podařilo zvítězit, navíc výrazným rozdílem a bez obdržené branky. Ale soupeř bude zřejmě patřit do spodních pater tabulky, takže bych k tomu nepřikládal větší váhu, než si to zaslouží,“ poznamenal výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.
Výrazné vítězství je z psychického hlediska určitě dostatečnou vzpruhou, ovšem je nutné také vidět, že tým má s koncovkou nadále potíže. „Sice jsme protrhli smůlu, ale trvám na tom, že se nadále střelecky trápíme a zápas s Velkým Meziříčím to jasně dokázal. Ten syndrom tam nadále je, vždyť se nám podařilo proměnit s bídou pouze polovinu těch největších možností,“ tvrdí.
Rozhodujícím momentem podle něj byl třetí gól, který zaznamenal v 16. minutě utkání Jiří Cmunt. „Tam si myslím, že se duel zlomil. Cmunt dokázal zúročit své nesporné zkušenosti. Výborně se uvedl i gólman Štefl, který tým podržel především v první třetině,“ míní Dvořák.
I přes vítězství se Vajgar nevzdává možnosti přivést do týmu další hráče, především zkušené forvardy.
Druhá liga má pokračování již zítra, kdy Vajgar zajíždí k derby do Tábora (18 hodin). Soupeř je na tom obdobně. Doposud zvítězil pouze v jediném utkání a nyní Vajgar vystřídal na samém chvostu tabulky.
„Myslím, že nejvíc je tlačí bota v defenzivě. Tábor má poměrně šikovné útočníky, z nichž bychom mohli zmínit třeba Ševčíka, Kupce či Mrkvičku, ale vázne jim trochu obrana i hra brankářů. Nyní podlehl v Pelhřimově 4:8, což to jasně dokumentuje. Pokud bychom zopakovali výkon, který jsme předváděli v Kolíně, jenž byl ještě podstatně lepší než ten středeční, určitě nejsme bez šance na úspěch. Kluci se na zápas těší, uvidíme,“ doplňuje Dvořák.
Sestava se nebude příliš lišit od vítězného duelu s velkým Meziříčím. Potvrzený ale zatím ještě není start gólmana Štefla. Pokud jej Sparta neuvolní, nahradit by jej měl junior Melišík.
Vajgar nastoupil proti V. Meziříčí v této sestavě: Štefl – Vachulka, Nedbálek, Štěrba, Cikán, Chmel, Martin Ištvánik, Picka – Dvořák, Mazanec, Michal Ištvánik, Knebl, J. Cmunt, Novotný, R. Cmunt, Mikš, Šulčík, Kamír.