V souboji gólmanů úspěšnější Horal

STRAKONICE - Hokejová Velká Radouň dává vskutku rychle zapomenout na předcházející neúspěšné sezony v krajském přeboru. Letošní start do této soutěže celku, jemuž šéfuje Miloslav Beran, nadmíru vychází. Po pěti odehraných kolech mají hokejisté z Jindřichohradecka na svém kontě tři vítězství, jednu remízu a pouze jedinou porážku a v tabulce jim patří lichotivé třetí místo. Za zmínku stojí uvést, že za celou loňskou sezonu posbírali pouhých devět bodů…

25.10.2007

NADORAZ. V utkání krajského hokejového přeboru Strakonice – Velká Radouň (1:3) se urputně bojovalo o každou píď ledové plochy. Svědčí o tom i střet radouňského útočníka Radka Průši (vlevo) se strakonickým Procházkou.Foto: Jan Škrle

Hokejisté Velké Radouně dokázali zvítězit na ledě loni druholigových Strakonic

Posledním úspěchem bylo vítězství na ledové ploše Strakonic, loňského účastníka druhé hokejové ligy.
Ve velice kvalitním duelu hráli prim oba brankáři: radouňský Horal a domácí Špiler, který je dobře znám z působení v jindřichohradeckém Vajgaru.
„Předháněli se, kdo předvede lepší zákrok. My měli v první třetině štěstí, že jsme dokázali v 15. minutě využít přesilovku, když u strakonické branky zůstal volný Stach,“ vysvětluje hrající sportovní manažer klubu Zdeněk Jedlinski.

Ve druhé třetině byli nebezpečnější domácí, kteří si vytvořili tlak, ale brankář Horal odolával. Postupně hosté hru vyrovnali a také oni dali vyniknout Špilerovi.

V závěrečném dějství nejprve Strakonice skóre v přesilovce srovnaly, ale Radouňští na to dokázali brzy odpovědět.
„Minutu po vyrovnaní jsme znovu strhli vedení na naší stranu a o další dvě minuty pak třetím gólem definitivně rozhodli o vítězství. Byl to velmi vyrovnaný zápas, možná jsme byli o trochu lepší, ale spíš nám tentokrát také přálo štěstí,“ dodal Jedlinski.
Strakonice – HC Velká Radouň 1:3 (0:1, 0:0, 1:2), branky: Stach, Koláček, Křivánek. Asistence: Gurka, Jedlinski, Stach, Beran. V. Radouň: Horal – Beran, Křivánek, Blažek, Lapka, Koláček, Kolář – Sedlačík, Hauser, Kalvas – Gurka, Jedlinski, Stach – Průša, Martínek, Fertál.

Do Humpolce

Hokejový celek z Jindřichohradecka o víkendu opět hraje venku, tentokrát se představí v Humpolci.
„Je to nevyzpytatelný celek, ale svou kvalitu určitě má. Jinak by totiž asi nedokázal nyní zvítězit na ledě Českého Krumlova,“ všiml si. „Ale předem poraženi tam rozhodně nejedeme. Opět začneme opatrně, uvidíme, s čím soupeř vyrukuje a podle toho stanovíme další taktiku. Důležité bude neinkasovat rychlý gól. Chtěli bychom opět bodovat.“

Humpolec, který zatím uhrál čtyři body a patří mu devátá příčka, má ve svém středu některé hráče zaniklého lipoleckého klubu, dále v něm působí i pelhřimovští hokejisté a také otec a syn Hřebenové či bývalý zadák Vajgaru Šára. Sobotní duel začíná v 17 hodin.

25.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Mistr ve výrobě 25 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci ve výrobě (kromě hutní výroby a slévárenství) mistr výroby. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - pracovní poměr na dobu neurčitou; pracovní doba: 6:00-14:30;, - praxe: strojírenské odvětví minimálně 3 roky ve svářečském, zámečnickém;, - pracovní náplň: řízení a organizace práce na dílně, zpracování denního plánu výroby, koordinace zásobování materiálem, vedení záznamů o výrobě, strojńích a kvalitě, trvalé zlepšování, racionalizace, zodpovídání za efektivní využití pracovních sil, výrobního zařízení, materiálně, energií, spolupracuje s účetním a mzdovým oddělením, znalost PC (Word, Excel);, - benefity: 5 týdnů dovolené, podnikové stravování, odměny za zlepšovací návrhy;, , ŽIVOTOPIS S MOTIVAČNÍM DOPISEM ZAŠLETE NA EMAIL: poruba@kovopor.cz. Pracoviště: Kovopor strmilov, s.r.o., Popelínská, č.p. 410, 378 53 Strmilov. Informace: Jiří Poruba, +420 606 610 378,384 392 102.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 12 000 Kč

Pomocní kuchaři pomocný/á kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12000 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: praxe v oboru vítána; vyučení v potravinářství výhodou; zdravotní průkaz výhodou; pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení; , KONTAKT TELEFONICKY NEBO OSOBNĚ. Pracoviště: Hotel vajgar spol. s.r.o., nám. Míru, č.p. 162, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Miroslava Baťhová, +420 384 361 271,607 853 976.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 21 500 Kč

Pomocní kuchaři pomocný/á kuchař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 21500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce: Hotel Bílý Koníček;, možnost ubytování v místě pracoviště; možnost stravování v rámci restaurace; praxe výhodou nikoli podmínkou; po dohodě možnost práce i na DPP. Pracoviště: Capluc s.r.o. - 001, Masarykovo nám., č.p. 97, 379 01 Třeboň. Informace: Josef Čapek, +420 602 967 038.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) zedník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce Jižní Čechy - po stavbách dopravu zajišťuje zaměstnavatel; , praxe v oboru zedník (ne přidavač); ŘP sk. B výhodou;, Nutno si předem domluvit telefonicky schůzku (volat po 17:00 hod)!!!. Pracoviště: Viliam demeter, Kosmonautů, č.p. 12, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Viliam Demeter, +420 777 696 476.

Poprvé v historii tituly z mistrovství České republiky v paddleboardingu
7

Pátý titul pro golfistku z Hluboké nad Vltavou, Gabriela Roberta Vítů

Pátý titul pro golfistku z Hluboké nad Vltavou

Jediný gól rozhodl o porážce hokejistů ČEZ Motoru v Linci

Linec – Hokejisté ČEZ Motoru vyhráli v přípravném mezinárodním utkání v Linci nad domácím účastníkem EBEL 1:0. Další duel odehrají v pátek doma s německým Lausitzer Füchse (17).

Na premiéru do Plavska dorazily dvě stovky diváků

Jindřichohradecko – O víkendu byl zahájený nový ročník fotbalového okresního přeboru mužů.

Hokejisté Tábora mají v kapse první letní vítězství

Tábor – Již třetí přípravné utkání odehráli hokejisté druholigového Tábora. Po porážkách 3:7 v Havlíčkově Brodě a 6:7 po prodloužení na ledě Kobry Praha, se poprvé představili doma.

Marek Strnad útočil na rekord – 1:54,89

České Budějovice – Při víkendových generálkách před lligovými soutěžemi družstev v atletice se blýskl v sobotu v Bílině 17letý Marek Strnad z Nové Včelnice. Na 800 m obsadil 5. místo časem 1:54,89, letos nejlepším v kraji mezi muži a jen devět setin sekundy za krajským rekordem dorostu, který od roku 1983 (!) drží strakonický Otto Kneprlík!