Jindřichohradecký Vajgar zabral a na domácím ledě porazil favorita z Kolína 4:1

„Někomu se dařilo více, jinému méně. Trenéři udělali nějaké změny ve složení pětek, ale obecně můžeme říci, že hráči utkání zvládli se ctí,“ podotkl výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák. „Kluci si sáhli na dno, podržel nás i brankář Kubeš.“
Hokejisté se sice odpoutali z poslední příčky tabulky, ovšem vyhráno pochopitelně ještě zdaleka nemají.
„Abychom se dostali z chvostu tabulky, potřebujeme vítězství potvrdit i v následujících duelech. Kdyby se nám podařila série tří zápasů, posunuli bychom se do klidnějších vod a hned by se nám lépe dýchalo,“ je přesvědčen.

Příležitost k tomu bude mít Vajgar již zítra, kdy cestuje na led Velkého Meziříčí, kterému patří momentálně deváté místo a získal o tři body víc než jindřichohradecký celek. O důležitosti zápasu tedy nemůže být vůbec pochyb!
„Pro nás je teď zlomový každý duel. Velké Meziříčí má strašně malé hřiště a hokej se tam při vší úctě příliš hrát nedá. Čeká nás urputný boj plný střetů. Kdo to zvládne lépe, vyhraje,“ míní Dvořák.

Pozorným divákům nedělního střetnutí s Kolínem neuniklo, že v sestavě Vajgaru se objevilo další nové jméno. Jedná se dvacetiletého útočníka Karla Tona.
„Přichází na hostování do konce sezony z Chomutova. V nabitém kádru lídra první ligy mnoho šancí nedostal a uvítal možnost pravidelně hrát,“ vysvětlil ředitel klubu.

Hokejista pochází z Chomutova, od žákovských kategorií až po juniory působil v pražské Spartě, v jejímž seniorském dresu se vloni představil dokonce na turnaji nejlepších evropských celků Super Six v ruském Petrohradu.

Vajgar:

Kubeš – Vachulka, Král, Chmel, Martin Ištvánik, Balík, Cikán – Dvořák, Kadlec, Michal Ištvánik, Stoklásek, R. Cmunt, Novotný, Kratochvíl, Dolina, Mikš, Mazanec, J. Cmunt, Ton.