Hokejisté usilují o další brankářskou posilu

Od počátku sezony Vajgaru schází stabilní strážce svatyně, a tak není divu, že výčet jmen, která se od letní přípravy ve žlutomodrém dresu vystřídala, je nebývale dlouhý. Fin Aleksi Kallio, Petr Kotlík (Jihlava), Filip Horal, Lukáš Melišík (junior), Daniel Krásný (dorostenec), René Urbánek (Nový Jičín), Tomáš Kubeš (Kometa Brno), Martin Štefl (Sparta).

Osvědčili se ale zatím jen tři z nich. Kmenový Melišík je talentovaný, ale nemá zkušenosti, a tak Vajgar zatím sází na pendly z vyšších soutěží. Kubeš určitě představy trenérů naplňuje, ale zápasy Komety mnohdy kolidují s termíny druhé ligy, a tak bývá k dispozici většinou pouze v neděli. A sparťan Martin Štefl se při zranění jedničky extraligového mistra Duby pere o místo na slunci s Martinem Altrichtrem, takže je momentálně také mimo hru.

I proto, zdá se, není už beztak dlouhý seznam konečný. Vedení Vajgaru se totiž snaží angažovat dalšího extraligového brankáře Tomáše Lva z Kladna. 21letý hráč má na svém kontě 36 zápasů v nejvyšší soutěži. „Má zájem, je pouze otázkou, jestli se podaří vyřídit všechny potřebné formality, aby byl k dipozici už pro středeční utkání ve Velkém Meziříčí,“ potvrdil včera informaci výkonný ředitel klubu František Dvořák.