Jindřichohradecký Vajgar hraje se soupeřem z Vysočiny netradičně už v 16 hodin

Na jedenáctou Kutnou Horu, která si závěrečné kolo již předehrála, totiž Vajgar ztrácí bod a má s ní horší vzájemnou bilanci. A tak je zapotřebí s Pelhřimovem zvítězit aspoň v prodloužení a získat potřebné dva body.
Druhá fáze soutěže pak startuje o víkendu 5. a 6. ledna a narazí na sebe sudí ze skupiny Střed proti lichým ze skupiny Západ a naopak. Po odehrání dvanácti zápasů bude známa osmička postupujících z každé skupiny do play off, ale také týmy na posledních místech, které bez možnosti baráže druhou ligu opustí.

Výhra venku

Jindřichohradečtí hokejisté odehráli těsně před Štědrým dnem zápas na ledě devátého Nymburka a svým výkonem i vítězstvím 4:2 si dali pod stromeček alespoň malý dáreček.
„Byl jsem mile překvapený, hráči podali výkon, jaký bychom si představovali. Tedy plný bojovnosti a nasazení,“ konstatoval výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.
A to do zápasu mužstvo nastoupilo bez kapitána Jiřího Cmunta, který má potíže se zády, a s pozměněnými útočnými šiky. Navíc týmu chyběl šestý obránce, a tak tuto roli vedle Cikána spolehlivě zvládl forvard Novotný. Dařilo se i gólmanovi Kubešovi, dvěma góly a asistencí se blýskl Marek Dvořák.
„Neustále jsme vedli. 1:0, 2:0, 3:1 a 4:2. Když domácí snížili na rozdíl jediné branky, vždy se nám zase podařilo odskočit. A dvoubrankový náskok se dá už poměrně dobře kontrolovat,“ poznamenal.

Bude už Freiberg?

Do zítřejšího duelu proti Pelhřimovu, kterému se v letošní sezoně nebývale daří (5. místo, 32 bodů), vstoupí Vajgar odhodlaný zvítězit a odpoutat se z posledního místa tabulky.
„Je naší povinností pokusit se doma vyhrát. Ale záleží na samotných hráčích, jak k tomu přistoupí. Pokud jim nebude chybět odhodlání, může se to podařit. Určitě by nám pomohl i případný rychlý gól,“ přeje si funkcionář.
Mezi tři tyče by se měl zítra znovu postavit brněnský Tomáš Kubeš, Vajgar navíc již netrpělivě vyhlíží další posilu do útoku.
„Máme vyřízený start Petra Freiberga, který u nás vloni již krátce působil a letos hájí barvy vedoucího týmu první ligy z Chomutova. Hráč však absolvoval drobný chirurgický zákrok, takže budeme vědět až těsně před zápasem, zda bude moci nastoupit už proti Pelhřimovu, nebo až v dalších duelech,“ informoval ředitel klubu.

Bota ale mužstvo pálí zejména v obranných řadách. „Obránce sháníme, ale je to problém. Kvalitní beci totiž chybějí i v první lize. Nechceme hráče jen do počtu, ale takového, který by byl platnou posilou,“ uzavírá Dvořák.

Sestava jindřichohradeckého Vajgaru v Nymburku: Kubeš – Vachulka, Štěrba, Cikán, Novotný, Chmel, Martin Ištvánik – Dolina, Kašpárek, Navrátil – Formánek, Dvořák, Ton – Mikš, Mazanec, Michal Ištvánik.