Jindřichohradecký Vajgar podlehl v Mělníku 3:6 a klesl opět na samé dno II. ligy

Jihočeši ovšem na duel nebudou vzpomínat v dobrém. Nehráli sice vůbec špatně, půl zápasu diktovali tempo a dvakrát dokonce vedli, ale pak začal úřadovat hlavní sudí Froněk, jehož výkon ještě teď nenechává jednoho z trenérů v klidu a bez emocí.
„Těžko hledám slova, abych zůstal slušný. Sudí byl naším největším soupeřem a prostě nás zařízl. Při vlastním oslabení jsme se ujali ve 34. minutě vedení 2:1. Pak zůstal na ledě ležet po zásahu kotoučem s plnou pusou krve Michal Ištvánik a sudí k překvapení všech nechal pokračovat ve hře. Obrana zůstala jako opařená a Mělník srovnal. Navíc nám ještě neuznal zcela regulérní gól, když Mazanec dopravil kotouč do sítě a domácí gólman si teprve potom sám vykopl brankovou konstrukci ze svého místa,“ tvrdí s hořkostí v hlase kouč Miloslav Čech.

Podle jeho slov ovšem bylo sporných momentů ve verdiktech arbitrů daleko víc. Psychicky nalomený tým pak ještě třikrát za sebou inkasoval, když domácí dokázali zužitkovat tři přesilovky.
„Ale ani za stavu 2:5 jsme se nevzdávali a řekl bych, že herně jsme byli lepší. Jakmile se nám však podařilo docílil kontaktní třetí branky a nadechli se k náporu, hned nás zase rozhodčí poslal do oslabení, když vyloučil Tona za naprosto čistý souboj. Ten křivdu pochopitelně slovně neunesl a inkasoval trest do konce,“ vysvětluje jindřichohradecký kormidelník.

Kromě zraněného Ištvánika a distancovaného Tona ke vší smůle musel ze hry kvůli problémům s kolenem odstoupit i bek Cikán.
„Tyhle absence nám narušily celistvost řad a na nějaký zvrat už jsme tudíž neměli sílu. Co se dá dělat, musíme jít dál. Kdybychom naše šance ze začátku střetnutí proměnili, mohl být klid. Ale i takovým způsobem se hrají rozhodující zápasy sezony,“ nedělá si iluze Čech.

Další klíčový zápas má před sebou Vajgar tuto neděli na domácím kluzišti, kdy hostí Klatovy (18 hodin).
„Čeká nás nevyzpytatelný soupeř, který praktikuje nepříjemný hokej plný ataků a nasazení, ale musíme se s tím vyrovnat. Doufám hlavně, že se dáme zdravotně do pořádku a snad už budeme mít také nějakou posilu do zadních řad, kterou bychom potřebovali jako sůl,“ dodává trenér Miloslav Čech.

Sestava Vajgaru: Kubeš - Martin Ištvánik, Vachulka, Novotný, Cikán, Štěrba, Chmel – Michal Ištvánik, Dvořák, Mikš – Šťastný, J. Cmunt, Ton – Dolina, Mazanec, Freiberg – R. Cmunt.