Hokejisté získali Michala Klímu a Martina Všetečku. Trénovat začal i Lukáš Hanzl

„Jedná se o mladé hráče ročníku narození 1987, kteří už ovšem mají poměrně bohaté zkušenosti. Michal Klíma je českobudějovický odchovanec, který hostoval v Jihlavě, ale na střídavý start působil v Táboře. Dohodli jsme se, že sezonu dohraje u nás. Martin Všetečka začínal s hokejem v Písku a nyní k nám přichází z prvoligové Kadaně. Jeho starší bratr, jak známo, nastupuje za extraligový Třinec,“ informoval výkonný ředitel klubu František Dvořák.
Ten dále potvrdil, že výčet jmen defenzivních hráčů nemusí být konečný. V současné době totiž finišují jednání s Chomutovem o uvolnění dalšího zadáka a jasno by mělo být už v pondělí. Navíc nyní ve Vajgaru registrují i jedno známé jméno.

„Zhruba před deseti dny začal s mužstvem trénovat i náš kmenový obránce Lukáš Hanzl, který byl doposud pracovně v Rakousku. V jeho případě záleží na tom, zda se mu povede dohnat tréninkové manko tak, aby byl schopen absolvovat zápasy a byl platnou posilou. Ale to je věc trenérů,“ tvrdí.
Do zítřejšího duelu s Klatovy ovšem Vajgar nepůjde v kompletním složení. Na marodce jsou totiž „mladé pušky“, útočníci Jakub Týmal, Petr Navrátil a Adam Kašpárek.

„Týmal má zraněný palec na ruce, Navrátil laboruje s třísly, což je u hokejistů vždy velmi nepříjemné, a Kašpárek bojoval s virózou. Navíc celý týden netrénoval ani bek Ondřej Cikán, který má dlouhodobé potíže s kolenem a poslední dva zápasy odehrál se sebezapřením. V jeho případě se teprve uvidí, jestli to půjde,“ uvedl Dvořák.

Bude hrát Straka?

Hokejisté Klatov určitě nepřijedou na jindřichohradecký led v roli obětních beránků. Tým sice před sezonou prošel velkou obměnou, když kostra týmu odešla do konkurenčních Rokycan, ale po základní části skupiny Západ uhrál solidní páté místo.
Mužstvo disponuje silnou brankářskou dvojicí Halmoši, Štelmach, v obraně hraje prim produktivní Klaus a z útočníků budou zřejmě nejnebezpečnější střelec Dorňák společně s Hoblem a Gertnerem. Minulý duel nedohrál kvůli zranění nový kapitán týmu Michal Straka, bratr slavnějšího hokejisty New York Rangers.

„V nadstavbové části sice Klatovy ještě nevyhrály, když získaly pouze bod za remízu ve Velkém Meziříčí a poté postupně podlehly Táboru, Milvesku i Chrudimi. Ale o to bude zřejmě duel složitější, neboť soupeř se bude snažit za každou cenu neúspěšnou sérii zlomit. V naší situaci ale nic jiného než vítězství nebereme. Jdeme zápas od zápasu, ve hře je ještě čtyřiadvacet bodů, což je dost. Věřím, že uspějeme,“ dodal Dvořák.

Zdeněk Prager