HC Benátky nad Jizerou
Druhý tým loňské tabulky bude jistě chtít patřit mezi lídry skupiny. Středočeši však přišli o lodivoda, trenér Ladislav Kolda bude od nové sezony působit u nováčka první ligy z Mostu. Jeho pozici zaujme Ladislav Škaloud. Tahouni týmu, bratři Krupkové, budou hrát v Jihlavě, ale zbytek týmu zůstává prakticky pohromadě. Do Benátek se naopak stěhuje exvrchlabské duo Milan Beránek a Jiří Svoboda. Vedení klubu jedná s kolínským zadákem Nedbalem a ze stejného místa se k Jizeře vrací odchovanec, obránce Jiří Drak. Na hostování z Mladé Boleslavi přichází zadák Martin Tondr. Benátky budou zcela jistě patřit k nejsilnějším týmům této skupiny.


HC Chrudim
Východočeši posilují tým a je jisté, že chtějí atakovat minimálně kvalifikaci o první ligu. Do party kolem Ladislava Lubiny se připojili Miroslav Kuncl a Jaroslav Buchal z Klášterce nad Ohří, z Havířova Zdeněk Žák či Stanislav Stavenský a z hanácké Olomouce se na východ Čech přesunul Michal Šafařík. Z týmu Vrchlabí do Chrudimi putují útočníci Jaroslav Polák, Jan Vondrlík a hlavně Lukáš Král, nejproduktivnější forvard loňského ročníku. Z chrudimské kabiny se naopak stěhují pouze dva hráči, Jan Blanár a Karel Nekvasil. Velkou rekonstrukcí prochází v těchto dnech i chrudimská aréna, buduje se nová vzduchotechnika i zázemí. Stadion, který ještě před několika lety neměl střechu, se pomalu stává nejmodernějším druholigovým stánkem.


Kohouti Tábor
Trenérem Tábora zůstává Jaroslav Pařízek, kterému start v nadcházejícím ročníku potvrdil kapitán František Ševčík, další opory Arpád Györi a Jaroslav Kocar zatím jasno nemají. V případě exvajgarského kapitána by se mělo rozhodnout do konce června, zda bude pokračovat v hostování pod Kotnovem, nebo se vrátí k Vajgaru. Po norské anabázi má do Tábora namířeno další z oblíbenců hradeckých fandů David Kupec, který dle neoficiálních informací zahájil s Kohouty letní přípravu. O soutěž výš chce letos nakouknout obránce Jan Kaltenböck, který zkouší své štěstí v dresu šumperských Draků. I Tábor bude chtít atakovat ty nejvyšší posty, ale vše závisí na finální podobě týmu.


ZVVZ Milevsko
Tým trenéra Rudolfa Suchánka st. skončil v loňské sezoně, jako všechny jihočeské kluby, v prvním kole play-off a tento počin by vzduchotechnici jistě rádi zopakovali. Kostra celku zůstává prakticky pohromadě. Hostování z Vajgaru si v Milevsku protáhne Zdeněk Šperger, u týmu zůstává i Tomáš Ulman. Z Milevska odchází gólman Jakubal, kterému skončilo hostování z Karlových Varů. Jedničkou mezi tyčemi bude s největší pravděpodobností jihlavský Filip Svoboda, který loni chytal v týmu Strakonic. Obranné řady vyztuží ještě Michal Matouš (loni Tábor). Milevsko profituje na neúčasti Strakonic ve druhé lize. Do týmu ZVVZ se stěhuje nejproduktivnější forvard Strakonic Jan Kadlec. Milevským by v nadcházející sezoně neměl uniknout postup do play-off.


IHC Písek
Klub hodlá před nadcházející sezonou změnit image. Letité logo bude nahrazeno novým, kterému bude vévodit Rejnok, jenž bude i v samotném názvu klubu. V kádru Písku dojde ke znatelným změnám. Talent Miroslav Holec se pro příští sezonu stane havlíčkobrodským Rebelem a veterán Ondřej Mikeska ukončil aktivní kariéru. Duo Bezouška – Müller již také nebude u Otavy působit. Písek získal hned čtyři strakonické hokejisty: útočníky Vondřicha a Hovoru, s nimi se v Písku připravují i zadáci Kuna a Velíšek. Atraktivní zahraniční akvizicí Píseckých bude Lotyš Janis Rutkis (nar. 1985), hájící doposud barvy SK Riga. Na svém kontě má i pět startů za juniorskou reprezentaci své země. Z Francie se do Písku vrací útočník Radek Hovora. I v Písku rekonstruují zimní stadion, přesněji SNOP Arénu a nový předseda klubu Pechek se netají atakem první ligy v nejbližších několika letech.


Kolínští Kozlové
Kolín zahájil loňský ročník ve velkém stylu a dlouho se pohyboval v těch vyšších patrech tabulky. Později šly výsledky dolů a účast v play-off uhájil o jediný bod před devátým Nymburkem. Kozlové vyměnili před sezonou trenéra, staronovým lodivodem bude Stanislav Bednář, který dal v letní přípravě šanci všem odchovancům, včetně hráčů působící i v regionálním přeboru. Tým opouští zkušený Pavel Pelán (Pelhřimov) a z hostování se zpět do Benátek nad Jizerou vrací Jiří Drak. Vedení klubu dále jedná s Hradcem Králové o střídavých startech hradeckých mladíků. K A-týmu se připojí i někteří kolínští junioři, kteří v loňské sezóně atakovali kvalifikaci o extraligu. Stále ještě není jasno o odchodu obránce Nedbala do Benátek. V kolínské kabině zřejmě vznikne početná slovenská menšina. Stále pravděpodobnější obrysy dostává návrat rodáka z Liptovského Mikuláše Miro Tarageľa, který by měl s sebou přivést brankáře, dva beky a dalšího útočníka. Všichni čtyři působili doposud většinou v první slovenské lize a patří L. Mikuláši, Zvolenu či Žilině.


Hockey Nymburk
Středočechům uniklo play-off doslova mezi prsty a letos se jistě budou chtít do osmičky podívat. Z týmu postupujícího Vrchlabí získali Nymburští Jana Vondrlíka a chtějí i nadále spolupracovat s Mladou Boleslaví a pražskou Spartou, kdy by junioři těchto týmů v dresu Nymburka získali své první seniorské zkušenosti. Nymburk se navíc snaží získat kolínské útočníky Josefa Malého a Václava Čtvrtečku. Z Chrudimi se na stadion u Labe stěhuje Pavel Prachař, který přemlouvá svého spoluhráče Petra Jančaříka, který se zatím nerozhodl, zda zůstane, nebo jestli půjde do Nymburka či Kutné Hory.


Žďár n. S. / Kutná Hora
Desátý celek loňského ročníku z Vysočiny měl již v průběhu sezony velké finanční problémy a chvílemi to vypadalo, že ani ročník nedokončí. Nakonec vše dobře dopadlo a tým druholigovou sezonu dohrál i přesto, že spousta hráčů z klubu v jejím průběhu odešla. Situace je však natolik zlá, že klub se do ročníku 2007/08 druhé ligy nepřihlásil a nabídl svou licenci několika zájemcům. Mezi největší patřily Opava a Kutná Hora, která s také největší pravděpodobností tato práva převezme. Vše ještě musí potvrdit orgány ČSLH, ale podle zainteresovaných stran jde jen o pouhou formalitu a Žďár bude v nadcházející sezoně působit v krajském přeboru. Pokud chtějí hrát Sršni v druhé lize důstojnou roli, musí tým vhodně doplnit. První vlaštovkou, vlastně Sršněm, by mohl být velezkušený obránce Petr Jančařík, který zatím nemá jasno, kde následující sezonu odehraje. Aktuální dění kolem klubu můžete sledovat na stránkách K. Hory: www.srsni.cz.


Spartak Pelhřimov
V Pelhřimově prožili velmi smutnou sezonu. Téměř celou dobu okupovali poslední příčku a jen několik málo okamžiků dokázalo rozveselit srdce pelhřimovského fanouška. Avšak i zde se začíná blýskat na lepší časy. Již před letní přípravou získali Pelhřimovští do svých řad dva zkušené borce. Tím prvním je zcela jistě Pavel Pelán, který vyměnil kolínský dres právě za pelhřimovský a určitě bude patřit mezi tahouny mužstva. Druhou posilou mohl být gólman David Adamec, který má na svém kontě i jeden extraligový start za Znojmo. Jenže dříve než se v Pelhřimově stačil rozkoukat, odvál ho jeho hokejový osud do Německa. Z Pelhřimova odcházejí Jiří Kubát (Jihlava) a Vojtěch Němec (Havlíčkův Brod). Lukáš Novák byl prodán do Velkého Meziříčí.


HHK Velké Meziříčí
Loňský nováček druhé ligy skončil ve svém premiérovém ročníku na předposledním 11. místě a uvidí se, zda přesun do skupiny Střed přinese i posun do vyšších pater tabulky. Tým opouští trenérské duo Sláma – Svoboda a také brankář Kousal, který bude hostovat v jihlavské Dukle. Na straně příchodů můžeme registrovat nového hlavního kouče, exkolínského Bohumila Prachaře a jeho asistenta Iva Dostála. Tým z Meziříčí by měl patřit k celkům, které se budou pohybovat spíše ve spodních patrech tabulky.


HC Benešov
I druhý nováček skupiny Střed má před sebou druhou sezonu ve druhé lize. Pravidelný účastník krajského přeboru získal licenci od pražské Hvězdy a hned v prvním ročníku se probojoval do vyřazovacích bojů, kde nenadělal příliš starostí suverénnímu Vrchlabí. O týmu od zámku Konopiště se toho moc zjistit nedá. Jako jediný účastník druhé ligy nemá webové stránky a ani v tisku se to aktualitami z klubu zrovna dvakrát nehemží. V loňském ročníku byl nejproduktivnějším hráčem Benešova Martin Peťovský, kterému na záda dýchali Michal Ambroz a Martin Seidl. Nejvíce prostoru v brance loni dostával Ondřej Malík, stejně jako většina hráčů odchovanec pražské Hvězdy. Zájem o hokej v Benešově není nejhorší. Na domácí utkání chodilo v průměru 300 diváků, což je čtvrté nejlepší číslo v loňské skupině Západ. Vajgar zjistí ještě před sezonou, co v sobě nováčci ve skupině skrývají. Jak s Meziříčím, tak Benešovem se potká v přípravných zápasech.