VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soupeři hokejového Vajgaru pilně zbrojí na druholigovou sezonu

Letní přípravy v hokejových týmech jsou v plném proudu a druhá liga zná již svůj jízdní řád pro nadcházející sezonu. Malý otazník stále visí nad definitivním seznamem účastníků skupiny Střed. Novými účastníky budou týmy Benešova a Velkého Meziříčí, to je již jasné. Žďár nad Sázavou s největší pravděpodobností zmizí z druholigové mapy a jeho místo obsadí Sršni z Kutné Hory. A co je nového v jednotlivých klubech?

23.6.2007
SDÍLEJ:

Tomáš Ulman, který svého času půsbil i v dresu Vajgaru, bude také v příští sezoně hájit barvy ZVVZ Milevsko. Foto: Jan Votava

HC Benátky nad Jizerou
Druhý tým loňské tabulky bude jistě chtít patřit mezi lídry skupiny. Středočeši však přišli o lodivoda, trenér Ladislav Kolda bude od nové sezony působit u nováčka první ligy z Mostu. Jeho pozici zaujme Ladislav Škaloud. Tahouni týmu, bratři Krupkové, budou hrát v Jihlavě, ale zbytek týmu zůstává prakticky pohromadě. Do Benátek se naopak stěhuje exvrchlabské duo Milan Beránek a Jiří Svoboda. Vedení klubu jedná s kolínským zadákem Nedbalem a ze stejného místa se k Jizeře vrací odchovanec, obránce Jiří Drak. Na hostování z Mladé Boleslavi přichází zadák Martin Tondr. Benátky budou zcela jistě patřit k nejsilnějším týmům této skupiny.


HC Chrudim
Východočeši posilují tým a je jisté, že chtějí atakovat minimálně kvalifikaci o první ligu. Do party kolem Ladislava Lubiny se připojili Miroslav Kuncl a Jaroslav Buchal z Klášterce nad Ohří, z Havířova Zdeněk Žák či Stanislav Stavenský a z hanácké Olomouce se na východ Čech přesunul Michal Šafařík. Z týmu Vrchlabí do Chrudimi putují útočníci Jaroslav Polák, Jan Vondrlík a hlavně Lukáš Král, nejproduktivnější forvard loňského ročníku. Z chrudimské kabiny se naopak stěhují pouze dva hráči, Jan Blanár a Karel Nekvasil. Velkou rekonstrukcí prochází v těchto dnech i chrudimská aréna, buduje se nová vzduchotechnika i zázemí. Stadion, který ještě před několika lety neměl střechu, se pomalu stává nejmodernějším druholigovým stánkem.


Kohouti Tábor
Trenérem Tábora zůstává Jaroslav Pařízek, kterému start v nadcházejícím ročníku potvrdil kapitán František Ševčík, další opory Arpád Györi a Jaroslav Kocar zatím jasno nemají. V případě exvajgarského kapitána by se mělo rozhodnout do konce června, zda bude pokračovat v hostování pod Kotnovem, nebo se vrátí k Vajgaru. Po norské anabázi má do Tábora namířeno další z oblíbenců hradeckých fandů David Kupec, který dle neoficiálních informací zahájil s Kohouty letní přípravu. O soutěž výš chce letos nakouknout obránce Jan Kaltenböck, který zkouší své štěstí v dresu šumperských Draků. I Tábor bude chtít atakovat ty nejvyšší posty, ale vše závisí na finální podobě týmu.


ZVVZ Milevsko
Tým trenéra Rudolfa Suchánka st. skončil v loňské sezoně, jako všechny jihočeské kluby, v prvním kole play-off a tento počin by vzduchotechnici jistě rádi zopakovali. Kostra celku zůstává prakticky pohromadě. Hostování z Vajgaru si v Milevsku protáhne Zdeněk Šperger, u týmu zůstává i Tomáš Ulman. Z Milevska odchází gólman Jakubal, kterému skončilo hostování z Karlových Varů. Jedničkou mezi tyčemi bude s největší pravděpodobností jihlavský Filip Svoboda, který loni chytal v týmu Strakonic. Obranné řady vyztuží ještě Michal Matouš (loni Tábor). Milevsko profituje na neúčasti Strakonic ve druhé lize. Do týmu ZVVZ se stěhuje nejproduktivnější forvard Strakonic Jan Kadlec. Milevským by v nadcházející sezoně neměl uniknout postup do play-off.


IHC Písek
Klub hodlá před nadcházející sezonou změnit image. Letité logo bude nahrazeno novým, kterému bude vévodit Rejnok, jenž bude i v samotném názvu klubu. V kádru Písku dojde ke znatelným změnám. Talent Miroslav Holec se pro příští sezonu stane havlíčkobrodským Rebelem a veterán Ondřej Mikeska ukončil aktivní kariéru. Duo Bezouška – Müller již také nebude u Otavy působit. Písek získal hned čtyři strakonické hokejisty: útočníky Vondřicha a Hovoru, s nimi se v Písku připravují i zadáci Kuna a Velíšek. Atraktivní zahraniční akvizicí Píseckých bude Lotyš Janis Rutkis (nar. 1985), hájící doposud barvy SK Riga. Na svém kontě má i pět startů za juniorskou reprezentaci své země. Z Francie se do Písku vrací útočník Radek Hovora. I v Písku rekonstruují zimní stadion, přesněji SNOP Arénu a nový předseda klubu Pechek se netají atakem první ligy v nejbližších několika letech.


Kolínští Kozlové
Kolín zahájil loňský ročník ve velkém stylu a dlouho se pohyboval v těch vyšších patrech tabulky. Později šly výsledky dolů a účast v play-off uhájil o jediný bod před devátým Nymburkem. Kozlové vyměnili před sezonou trenéra, staronovým lodivodem bude Stanislav Bednář, který dal v letní přípravě šanci všem odchovancům, včetně hráčů působící i v regionálním přeboru. Tým opouští zkušený Pavel Pelán (Pelhřimov) a z hostování se zpět do Benátek nad Jizerou vrací Jiří Drak. Vedení klubu dále jedná s Hradcem Králové o střídavých startech hradeckých mladíků. K A-týmu se připojí i někteří kolínští junioři, kteří v loňské sezóně atakovali kvalifikaci o extraligu. Stále ještě není jasno o odchodu obránce Nedbala do Benátek. V kolínské kabině zřejmě vznikne početná slovenská menšina. Stále pravděpodobnější obrysy dostává návrat rodáka z Liptovského Mikuláše Miro Tarageľa, který by měl s sebou přivést brankáře, dva beky a dalšího útočníka. Všichni čtyři působili doposud většinou v první slovenské lize a patří L. Mikuláši, Zvolenu či Žilině.


Hockey Nymburk
Středočechům uniklo play-off doslova mezi prsty a letos se jistě budou chtít do osmičky podívat. Z týmu postupujícího Vrchlabí získali Nymburští Jana Vondrlíka a chtějí i nadále spolupracovat s Mladou Boleslaví a pražskou Spartou, kdy by junioři těchto týmů v dresu Nymburka získali své první seniorské zkušenosti. Nymburk se navíc snaží získat kolínské útočníky Josefa Malého a Václava Čtvrtečku. Z Chrudimi se na stadion u Labe stěhuje Pavel Prachař, který přemlouvá svého spoluhráče Petra Jančaříka, který se zatím nerozhodl, zda zůstane, nebo jestli půjde do Nymburka či Kutné Hory.


Žďár n. S. / Kutná Hora
Desátý celek loňského ročníku z Vysočiny měl již v průběhu sezony velké finanční problémy a chvílemi to vypadalo, že ani ročník nedokončí. Nakonec vše dobře dopadlo a tým druholigovou sezonu dohrál i přesto, že spousta hráčů z klubu v jejím průběhu odešla. Situace je však natolik zlá, že klub se do ročníku 2007/08 druhé ligy nepřihlásil a nabídl svou licenci několika zájemcům. Mezi největší patřily Opava a Kutná Hora, která s také největší pravděpodobností tato práva převezme. Vše ještě musí potvrdit orgány ČSLH, ale podle zainteresovaných stran jde jen o pouhou formalitu a Žďár bude v nadcházející sezoně působit v krajském přeboru. Pokud chtějí hrát Sršni v druhé lize důstojnou roli, musí tým vhodně doplnit. První vlaštovkou, vlastně Sršněm, by mohl být velezkušený obránce Petr Jančařík, který zatím nemá jasno, kde následující sezonu odehraje. Aktuální dění kolem klubu můžete sledovat na stránkách K. Hory: www.srsni.cz.


Spartak Pelhřimov
V Pelhřimově prožili velmi smutnou sezonu. Téměř celou dobu okupovali poslední příčku a jen několik málo okamžiků dokázalo rozveselit srdce pelhřimovského fanouška. Avšak i zde se začíná blýskat na lepší časy. Již před letní přípravou získali Pelhřimovští do svých řad dva zkušené borce. Tím prvním je zcela jistě Pavel Pelán, který vyměnil kolínský dres právě za pelhřimovský a určitě bude patřit mezi tahouny mužstva. Druhou posilou mohl být gólman David Adamec, který má na svém kontě i jeden extraligový start za Znojmo. Jenže dříve než se v Pelhřimově stačil rozkoukat, odvál ho jeho hokejový osud do Německa. Z Pelhřimova odcházejí Jiří Kubát (Jihlava) a Vojtěch Němec (Havlíčkův Brod). Lukáš Novák byl prodán do Velkého Meziříčí.


HHK Velké Meziříčí
Loňský nováček druhé ligy skončil ve svém premiérovém ročníku na předposledním 11. místě a uvidí se, zda přesun do skupiny Střed přinese i posun do vyšších pater tabulky. Tým opouští trenérské duo Sláma – Svoboda a také brankář Kousal, který bude hostovat v jihlavské Dukle. Na straně příchodů můžeme registrovat nového hlavního kouče, exkolínského Bohumila Prachaře a jeho asistenta Iva Dostála. Tým z Meziříčí by měl patřit k celkům, které se budou pohybovat spíše ve spodních patrech tabulky.


HC Benešov
I druhý nováček skupiny Střed má před sebou druhou sezonu ve druhé lize. Pravidelný účastník krajského přeboru získal licenci od pražské Hvězdy a hned v prvním ročníku se probojoval do vyřazovacích bojů, kde nenadělal příliš starostí suverénnímu Vrchlabí. O týmu od zámku Konopiště se toho moc zjistit nedá. Jako jediný účastník druhé ligy nemá webové stránky a ani v tisku se to aktualitami z klubu zrovna dvakrát nehemží. V loňském ročníku byl nejproduktivnějším hráčem Benešova Martin Peťovský, kterému na záda dýchali Michal Ambroz a Martin Seidl. Nejvíce prostoru v brance loni dostával Ondřej Malík, stejně jako většina hráčů odchovanec pražské Hvězdy. Zájem o hokej v Benešově není nejhorší. Na domácí utkání chodilo v průměru 300 diváků, což je čtvrté nejlepší číslo v loňské skupině Západ. Vajgar zjistí ještě před sezonou, co v sobě nováčci ve skupině skrývají. Jak s Meziříčím, tak Benešovem se potká v přípravných zápasech.

23.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 18 000 Kč

Ostatní pracovníci v sociálních službách v oblasti ambulantních a terénních služeb a domácí péče Pečovatelka - pracovník v sociálních službách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pečovatelka v terénní pečovatelské službě, přímá práce při zajištění pomoci a podpory uživatelům se sníženou soběstačností v jejich domácnostech v Třeboni a okolí. Podmínkou řidičský průkaz, používání služebních vozidel. Praxe v oboru a znalost sociálních služeb výhodou. Čistý trestní rejstřík. Možnost prodloužení pracovního poměru na dobu neurčitou. , Nabízíme: , Příspěvek na stravování formou stravenek; 25 dnů dovolené. Pracoviště: Oblastní charita třeboň, Chelčického, č.p. 2, 379 01 Třeboň. Informace: Dana Zavadilová, +420 777 566 971.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 16 000 Kč

Ostatní chovatelé a ošetřovatelé zvířat v zařízeních určených pro chov a příbuzní pracovníci stájník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NUTNO SI PŘEDEM TELEFONICKY SJEDNAT SCHŮZKU!!!!!, - manuální zručnost;, ranní směna od 3:10-8:40 hod, odpolední směna: 13:00-18:30 hod;. Pracoviště: Lučina dolní němčice spol. s r.o., 380 01 Dačice. Informace: Jaroslav Chňoupek, +420 603 168 205.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci administrativní pracovník/ce. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KONTAKT E-MAILEM (info@macovi.cz), pracovní poměr na dobu neurčitou; požadujeme komunikační dovednosti, , organizační schopnosti, znalosti práce na PC (Word, Excel, Outlook), základní znalosti v oblasti vedení účetnictví a schopnost samostatné práce. Nástup možný ihned.. Pracoviště: Daně máca s.r.o. - 002, sídliště U Nádraží, č.p. 1140, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Oldřich Máca, +420 777 166 282.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 11 175 Kč

Prodavači potravinářského zboží pradavač/ka potravinářského zboží. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11175 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, - obsluha zákazníků, prezentace a prodej zboží (objednávky, příjem, příprava, skladování), Požadujeme:, - samostatnost, zodpovědnost, časovou flexibilitu,, - vyučení a praxe v oboru výhodou, - trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost pro práci s potravinami, - příjemné vystupování, Nabízíme:, - nástup možný ihned nebo dle dohody, - možnost prodloužení pracovního poměru na dobu neurčitou,, - zajistíme důkladné zaškolenÍ, - odpovídající mzdové ohodnocení + zaměstnanecké benefity, KONTAKT TELEFONICKY NEBO E-MAILEM. Pracoviště: Rabbit trhový štěpánov a.s. - 005, Jablonského tř., č.p. 117, 378 21 Kardašova Řečice. Informace: Eva Kolářová, +420 727 884 379.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Křídelník Lions Malcolm Brooks.
AKTUALIZOVÁNO

Basketbalisté Lions v Brně neuspěli

Stanislav Zuzák (vlevo) a Jiří Šoula.

Lvi chtějí Brnu vrátit porážku

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 14:28

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 08:20

Zpěvák Krajčo sháněl páteční přílohu Deníku. Kvůli milovanému Baníku

Velký ohlas vyvolala nejen mezi fotbalovými fanoušky páteční mimořádná příloha Deníku o Baníku Ostrava.

dnes 07:59

Temné dědictví. Spartu dál děsí přízrak jménem Stramaccioni

Téměř čtyři měsíce uplynuly od okamžiku, kdy na Letné uslyšel „arrivederci“ italský trenér Andrea Stramaccioni. Jeho místo převzal Pavel Hapal, který si začal budovat tým k obrazu svému. Spartu teď ale děsí Italovo neblahé dědictví: vysoký počet hráčů a otázka, co s nimi.

Hokejbalista SK Pedagog Matyáš Malecha má stříbro z mistrovství světa

České Budějovice – Stříbrnou medaili si přivezl z mistrovství světa v hokejbalu hráčů do osmnácti let v kanadském St. Johns útočník SK Pedagog České Budějovice Matyáš Malecha.

Fotbalové prázdniny končí, Dynamo i Táborsko v neděli doma

České Budějovice - Fotbalové prázdniny končí, už v neděli půjdou fanoušci v Č. Budějovicích i v Táboře na úvodní zápasy II. ligy: Dynamo hraje s Třincem, Táborsko s Hradcem (začátky shodně v 17.00).

Hradec má plán rozvoje sportu

Jindřichův Hradec - Dokument, který navrhuje řešení místních sportovišť mezi lety 2018 a 2028, schválili ve středu radní. „Není to ale žádné přísné dogma,“ připomíná starosta Stanislav Mrvka.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
2. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
3. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
8. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FK Mladá Boleslav 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT