Hokejový tým bude po pěti letech chybět v krajské lize. O hráče je ale zájem jinde

„Dlouho jsme to zvažovali. Dokonce jsme jednali také o postoupení soutěže žirovnickému Slavoji, ale nakonec z toho sešlo. Tudíž jsme přistoupili k této variantě,“ uvedl manažer a majitel hokejového klubu Jaromír Pytlík.
Za hlavní problém, který k ukončení činnosti přispěl, označuje hráčskou základnu .
„Skončil Prýgl, Zelený bude rok působit v zahraničí, Šalanda má zájem odejít do Velkých Popovic a Horák čeká přírůstek do rodiny a navíc dojížděl z Prahy. Po dlouhodobém onemocnění mého otce jsme se o chod klubu starali společně s trenérem a sponzorem Jiřím Skořepou sami, což bylo hodně vysilující. A touto cestou za to chci panu Skořepovi poděkovat,“ vysvětluje.
Pytlík vidí i další skutečnost, která tyto problémy eskalovala. „V regionu není tolik kvalitních hokejistů a působili zde tři kluby. Vajgar, Velká Radouň a my. Dokud hrál jindřichohradecký klub první ligu, ještě to šlo, neboť jsme mohli hráče, kteří se nedostali do kádru, využívat. Ale po jeho sestupu do druhé ligy už Vajgar stavěl i tyto hokejisty a my je mohli nasazovat pouze minimálně,“ říká.
To se projevilo především v závěru sezony v krajské Bandag lize, kdy měl Lipolec zejména kvůli zraněním velké potíže se sestavou a některé zápasy odehrál jen na dvě pětky. Nakonec obsadil předposlední desátou příčku.
Přesto má Lipolec na soupisce poměrně dost kmenových hráčů, o jejichž služby budou mít další oddíly zájem.
„Ale všichni si musí uvědomit, že nikdo k nám nepřišel zadarmo. To znamená, že nikoho nebudeme bez náhrady ani pouštět. Na druhou stranu nechceme klukům dělat problémy a za určitých podmínek každému z nich umožníme hrát jinde. Ať už se jedná o krajský přebor nebo další soutěže,“ podotkl lipolecký manažer.
O hokejisty typu Pouzara, Horáka či Ištvánika bude poptávka. Do jednání už vstoupily například Soběslav a Telč, rýsuje se možnost přechodu některých hokejistů také do Velké Radouně.
„Tím by po letech zase mohl na Jindřichohradecku vzniknout silný tým, který by si podle mě s přehledem vybojoval postup do play–off,“ je přesvědčen Jaromír Pytlík .
Známý výrobce dresů a hokejek ale na svůj milovaný sport nezanevře, i když trochu nostalgie z jeho slov slyšet je.
„To víte, že mě takový konec mrzí. Pořád jsme doufali, že jaguáři budou pokračovat a já budu vypomáhat jako hráč. Ale nedá se nic dělat. Pokud bude možnost, rád si ještě zahraji v jiném týmu, s tím problém nemám. Ale hlavně se chci naplno věnovat trénování hokejových žáčků Vajgaru. Byl jsem překvapený, jak mě to chytlo. Zažil jsem s jaguáry pět krásných sezon. Nejlepší asi byla hned ta první, kdy jsme skončili na třetím místě v kraji. Rád na to budu vzpomínat,“ uzavírá Jaromír Pytlík.