Kormidla se již ujal nový kouč František Joun

Týmu se právě v tomto období ujímá nový hlavní trenér František Joun z Č. Budějovic, který již dříve na střídačce Vajgaru úspěšně působil. Jeho asistentem bude Jan Kamír a podle všeho i bývalý dlouholetý hráč klubu Vladimír Domin, s nímž ale ještě vedení klubu jedná o podmínkách spolupráce.

Hokejisté budou v tomto týdnu trénovat na ledě až do pátku vždy od 20.45 hodin. První přípravné klání pak tým sehraje 15. srpna doma proti nováčkovi skupiny Střed Benešovu.

Hráčský kádr ale ještě ani zdaleka není kompletní a dá se v něm očekávat spousta změn. Teprve v průběhu přípravných zápasů bude krystalizovat sestava, ale již dnes je téměř jisté, že tým navíc doplní kvarteto nadějných hokejistů z Finska a někteří hráči českobudějovické juniorky.

S týmem se již připravuje adept na pozici gólmanské jedničky, finský hráč Aleksi Kallio, štěstí u Vajgaru bude zkoušet například obránce Lukáš Karpíšek z Tábora a forvard Martin Štěpják z Nového Jičína.

Otazník nadále visí nad působením Jaroslava Kocara, Vajgar nyní jedná o případném dalším angažmá s loňským kapitánem Jiřím Cmuntem.

A kteří hráči se v současné době s Vajgarem připravují? Brankáři: Kallio, Horal. Obránci: S. Fiedler, Martin Ištvánik, Chmel, Picka, Vachulka, Karpíšek. Útočníci: Navrátil, Michal Ištvánik, Mazanec, Dvořák, Týmal, Kamír, R. Cmunt, R. Šulčík, Korbela, Štěpják.