Proti farmářskému týmu domácího Avtomobilistu, který hraje druhou nejvyšší ruskou soutěž, dostal oproti úvodnímu zápasu příležitost v brance Jihočechů Sáblík a zahráli si také mladíci Marek s Rouskem. Spolu s rekonvalescentem Podlešákem tentokrát odpočívali Kašpařík a Šimánek.

Odpolední zápasy, ve kterých nehraje domácí tým KHL, místní fanoušky moc nezajímají, takže se hrálo v hodně komorní atmosféře. A tempo zápasu také poněkud zaostávalo za středečním šlágrem účastníků dvou nejvyšších soutěží. „Toho jsme si byli vědomi a také jsme na to hráče upozorňovali. Věděli jsme, že za Sputnik hrají mladí kluci a nemají takovou kvalitu jako tým Jekatěrinburgu. Byl to jiný hokej, ale odnesli jsme si z něj řadu poznatků. Rozdíl ve kvalitě obou týmů v náš prospěch byl znát," všiml si Draisaitl.

Vyslanci českého hokeje šli do vedení na konci desáté minuty. Dietzova střela od modré zaskočila gólmana Chozjaševa a skončila až za jeho zády. O chvilku později ještě nastřelil rovněž od modré Ptáček tyč.

Jihočeši kontrolovali průběh zápasu, ale Sputnik se stále více osměloval. Při přesilovce soupeře musel vytáhnout proti šanci Kozlova skvělý zákrok Sáblík. Necelé dvě minuty před druhou sirénou však přece jen kapituloval. Sólo Trusova vystrčenou hokejkou ještě zlikvidoval, ale na dorážku téhož hráče z otočky už reagovat nedokázal. „Od hráčů jsem chtěl solidní výkon a kontrolu puku," což se nám dařilo plnit. „Výjimkou byla právě druhá desetiminutovka druhé třetiny. Jinak se nám dařilo zápas kontrolovat," chválí kouč svůj tým.

Českobudějovičtí ale chtěli svůj druhý zápas na turnaji vyhrát. O vedoucí gól se ve 45. min. postarala čtvrtá řada mladíků a jejich důraz. Marek nahodil kotouč před branku a Šihálek do i s trochou štěstí dopravil do sítě.

V závěru Sputnik trošku přitlačil. Sáblík musel čarovat betonem při nájezdu Kvaskova, ale dvě minuty před koncem jistil výhru hostí svým druhým gólem mladíček Švihálek.„Mladíci hráli opravdu výborně a byli naší nejlepší řadou," chválí kouč. „Také Sáblík v brance nás  několikrát podržel. Potvrdil, že může za Kubu Kováře zaskočit kdykoliv," chválí Draisaitl zkušeného Kovářova náhradníka, jenž se blýskl několika skutečně povedenými zákroky.

.

Branky a nahrávky. 39. Trusov (Kozlov, Zimin) - 10. Dietz (Červený), 45. Švihálek (Marek), 58. Švihálek (Rousek, Marek). Vyl. 4:6, využ. 0:0. Rozhodčí: Gusev, Gašilov – Koposov, Otmachov. Diváci: 150.

Mountfield: Sáblík – Ptáček, Jank, Kolarz, Mikuš, Frühauf, Vráblík, Dietz, Prokop – Dej,  Červený, Suja – Kotalík, Knotek, Mertl – Soudek, Langammer, L. Květoň – Marek, Švihálek, Rousek. Trenéři Draisaitl a Bělohlav.

Ve třetím utkání se v pátek od 15 hodin místního času utká Mountfield s dalším účastníkem druhé nejvyšší soutěže Permem. „Sestavu ještě budeme řešit. Určitě některé změny uděláme. Pouze obrana bude hrát asi pořád v kompletním počtu osmi lidí. Je to naše poslední možnost hrát v tomto počtu. Příští týden ve Finsku už budeme hrát na šest nebo sedm beků," říká kouč Peter Draisaitl, jenž neměl jasno ani o prostřídání gólmanů. „Ještě se rozhodneme, kdo bude chytat další duel."