Jindřichohradecký hokej si totiž v letošním roce připomíná 80 let od svého vzniku, a tak vedení klubu připravilo oslavu, jejímž vrcholem bude exhibiční utkání Týmu odchovanců Vajgaru a jejich přátel proti extraligovému českobudějovickému HC Mountfield.

Atraktivní utkání začne na zimním stadionu v 16 hodin.

V „domácí“ sestavě, kterou bude koučovat trio bývalých mládežnických trenérů Jaroslav Holoubek, Petr Sailer st. a Jan Hanzálek, se představí například gólman Vladimír Hudáček, obránci Zbyněk Michálek, Jiří Vašíček či Vladimír Sičák a útočná esa Jan Marek, Aleš Kotalík, Milan Michálek, Petr Sailer i řada dalších jmen (viz infoblok).

Soupiska českobudějovického soupeře je zatím velkou neznámou, neboť v přípravě extraligového týmu figuruje téměř 40 jmen. Ovšem dá se předpokládat, že hlavní trenér Jan Tlačil, který pochází z Břilic, i jeho asistent Milan Kupka, rodák z Nové Včelnice, do prestižního souboje pošlou své nejlepší hráče.

Kromě samotného zápasu bude během první přestávky k vidění také minizápas hokejových žáků Vajgaru z 2. a 3. tříd a po druhé třetině dojde k ocenění řady bývalých hráčů, trenérů a funkcionářů, kteří se výrazně zasadili o rozvoj tohoto sportu ve městě.

Kartičky hráčů

Lovci autogramů pak ještě těsně po exhibičním duelu dostanou příležitost získat podpis svých oblíbenců na připravené hráčské kartičky.

O tom, že se jedná o mimořádnou událost, svědčí i výčet řady hostů, kteří na oslavy přijali pozvání. V hledišti tak nebudou chybět ředitel kanceláře jihočeského hejtmana Stanislav Mrvka, jindřichohradecký starosta Karel Matoušek, čestný předseda ČSLH Karel Gut, místopředseda výkonného výboru ČSLH pro výkonnostní hokej Miloslav Šeba, trenér dvojnásobných mistrů světa z let 1985 a 1996 Luděk Bukač nebo zástupci všech jihočeských ligových hokejových klubů.

#nahled|https://g.denik.cz/26/9c/jh_80_let_hokej_plakat_0731_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/26/9c/jh_80_let_hokej_plakat_0731.jpg|Oslavy 80 let hokeje v Jindřichově Hradci. Exhibiční zápas. #

Upozornění na parkování

Vedení Vajgaru upozorňuje všechny diváky, kteří pojedou na utkání automobilem, že parkoviště u Jitřenky je vzhledem k probíhající Porcinkuli obsazené pouťovými atrakcemi a plocha u zimního stadionu má pouze omezenou kapacitu. Proto je tedy zapotřebí přijet buď s velkým časovým předstihem, nebo využít odstavných míst na okrajích města.
Zvláštní režim bude vzhledem k předpokládané vysoké návštěvě panovat i přímo na zimním stadionu. Hlavním vchodem budou vpuštěni pouze majitelé lístků zakoupených v předprodeji a dále držitelé čestných a volných vstupenek. Další dva vchody – od sportovní haly a od ubytovny Slovanu – poslouží zároveň jako pokladny a jsou k dispozici zájemcům, kteří se rozhodli lístek zakoupit až přímo na stadionu.