V neděli zahájili poslední čtvrtinu dlouhodobé soutěže hladkým vítězstvím nad Pelhřimovem 6:1, nyní však mají vzhledem k vylosování dvě volná kola a k dalšímu utkání nastoupí až v neděli 14. února na domácím ledě v jihočeském derby proti vedoucímu Písku.

Útočník Pasi Nielikäinem prošel ve finské SM–lize celou řadou týmů od IFK Helsinky přes Pori, Oulu, Lappeenrantu, Hämeenlinnu až po Jokerit Helsinky. 36letý hráč by měl v závěru sezony jindřichohradeckému Vajgaru pomoci především zvýšit důraz před soupeřovou brankou, k čemuž ho předurčují i jeho fyzické parametry (188 cm/99 kg).

Vedení klubu však už nyní formuje sestavu pro vyřazovací boje, které budou zahájeny ve středu 10. března.

Do uzávěrky přestupního termínu na tuzemském hokejovém trhu, který vypršel o půlnoci 31. ledna, stihl Vajgar zaregistrovat hned osm nových hráčů, kteří by měli týmu výrazně pomoci k úspěšně zvládnutému play off, v němž má jindřichohradecký celek vysoké ambice.

„Chci zdůraznit, že pokud chceme vyřazovací část zvládnout co nejlépe, je nutné mít dostatečně široký kádr, protože mohou přijít nejrůznější zranění, jak jsme se o tom mohli přesvědčit už v uplynulé sezoně,“ podotkl výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Co se týče odchodů, k žádným razantním změnám nedošlo. Pro potřeby Velké Radouně v krajské lize vedení jindřichohradeckého klubu uvolnilo formou hostování obránce Martina Ištvánika, na střídavý start juniorského beka Lukáše Maryšku a ruské forvardy Pavla Žukova s Denisem Toporinem, kteří si v současné době ve své vlasti vyřizují dlouhodobé pracovní vízum.

O mnoho zajímavější je však seznam nových posil, které J. Hradec dopsal pro zbytek sezony na soupisku.

Z finského Kärpätu Oulu, jenž je mimochodem minoritním akcionářem Vajgaru, přichází 22letý gólman Antti Rautiola, momentální trojka tohoto klubu v nejvyšší SM–lize, který byl před dvěma lety členem reprezentace na MS dvacítek.

„Ke stabilní jedničce Kubešovi máme k dispozici dvojici juniorů Melišík, Hnízdil, ovšem zkušenosti z uplynulé sezony, kdy se Kubeš v play off zranil, nás vedly k tomu, abychom na tomto klíčovém postu měli další alternativu,“ vysvětlil šéf Vajgaru.

V defenzivě vsadil jindřichohradecký klub na prověřeného Michala Žižku (20 let), který Vajgaru vypomáhal už vloni, a jeho spoluhráče z prvoligové Kadaně Vernera Hartmana (21 let).

„Oba k nám přicházejí na střídavý start. Za sebou mají řadu utkání v první lize mužů a věřím, že budou přínosem,“ poznamenal.

Hned pětici posil pak hlásí Jihočeši do útoku. Z českobudějovického Mountfieldu zaregistrovali Aleše Ježka (20 let), jenž je nejproduktivnějším hráčem juniorského celku a v současné době poměrně pravidelně nastupuje i za seniorské mužstvo v extralize.

Hokejový klub z Kadaně pak na střídavý start do J. Hradce uvolnil i kompletní útočnou formaci Jakub Hofmeister (20 let), Tomáš Bursík (21 let) a Michal Milotinský (20 let). Prvně jmenovaný prostředí kabiny Vajgaru už důvěrně zná z loňského účinkování v play off, Milotinský je odchovancem jindřichohradeckého hokeje a v minulé sezoně, kdy hájil barvy mladoboleslavských extraligových juniorů, si v dresu Vajgaru také připsal několik startů.

„Jejich výkony provázejí velmi příznivé reference a my si od nich v play off hodně slibujeme,“ konstatoval Dvořák.

Nejzajímavějším transferem je ovšem příchod 36etého finského forvarda Pasi Nielikäinena z Jokeritu Helsinky.

„Jedná se o zkušeného harcovníka, jenž má na svém kontě přes tři sta zápasů ve finské nejvyšší soutěži. My s ním počítáme především pro závěrečné boje play off a zatím mu umožníme formou střídavého startu uplatnění v některém z našich extraligových klubů, kde je o něho zájem,“ upozornil hokejový funkcionář. Podle našich informací by měl Nielikäinen působit ve Vítkovicích.

Z předešlého výčtu je patrné, že jindřichohradečtí hokejisté berou blížící se vyřazovací boje s největší vážností a jsou lační minimálně zopakovat loňskou sezonu, v níž došli až do semifinále, kde jim vystavil stopku pozdější vítěz kvalifikace o I. ligu Tábor.

„Do již tak kvalitního současného kádru přicházejí další hráči a já věřím, že při vhodném promísení sestavy půjde výkonnost mužstva ještě nahoru. Na play off se chceme připravit tak, abychom mohli úspěšně vzdorovat všem případným protivníkům a dotáhli dobře rozehranou sezonu do zdárného konce,“ potvrdil ambice výkonný ředitel Dvořák.