Vajgar hraje o důvěru.

Vedení klubu po neúspěšné premiéře v týdnu přistoupilo k pohovorům s některými hráči, trenér Miloslav Čech má však nadále důvěru. I přes zdravotní problémy nedal Vajgaru definitivní vale ani František Joun, který má působit v roli konzultanta.

„Zatím zůstává vše beze změn, po prvním nezdaru by asi nebylo nejlepším řešením začít dělat nějakou revoluci. Nyní mužstvo čekají tři zápasy v rychlém sledu. V sobotu v Jablonci, příští středu a neděli doma se Sokolovem a Klatovy. Poté si vše vyhodnotíme. Pokud přijde zlepšení, jedeme dál, v případě že ne, budou následovat opatření,“ podotkl bez bližších podrobností technický manažer Vajgaru František Dvořák.

Nekoncentrovanost

Ten se ještě vrátil k úvodnímu vystoupení jindřichohradeckých hokejistů proti České Lípě, která je sice nováčkem, ale ne v pravém slova smyslu. Tým se po odkoupení II. ligy od Strakonic změnil od základů, přišli do něho funkcionáři i hráči z Ústí nad Labem, Jablonce a dalších klubů.

„Vůbec nám nechci dělat alibi ani hledat výmluvy, to nemám ve zvyku, ale je třeba vidět, že ještě ve 37. minutě jsme prohrávali 1:2 a naše hra snesla kritiku. Mužstvo však zásluhou nekoncentrovanosti zlomily dva góly v závěru prostřední části hry, po nichž následovala bouřka v šatně a závěrečná třetina dopadla tak, jak dopadla. Pak už lze pochopitelně hovořit o ostudě a neomluvitelném přístupu všech aktérů,“ připustil.

Skolila je viróza

V dnešním duelu na severu Čech ale Vajgar zřejmě nebude zdaleka kompletní. V týdnu totiž viróza skolila hned sedm hráčů, navíc s poraněnými třísly laboruje elitní útočník Kamil Šťastný.

„Ten ale s manšaftem pocestuje, bude k ruce trenérovi. S horečkami však leželi například Kadlec, Formánek, Dvořák a zejména Dolina. V jeho případě to nevidím vůbec růžově, což je škoda, protože nastupoval v jedné formaci s Finy a už byli na sebe zvyklí,“ vysvětluje Dvořák.
Jablonec je navíc na domácím kluzišti velmi silným a neoblíbeným protivníkem. Je to dáno zejména minimálními rozměry jeho hrací plochy, což dělá ze stadionu téměř nedobytnou tvrz.

„Není to pro nás zrovna přijatelný soupeř, na němž bychom se teď měli chytit, ale co se dá dělat, los neovlivníme. Malé kluziště domácí předurčuje k agresivnímu způsobu boje s celoplošným napadáním. Hlavně v obraně je zapotřebí rychle pracovat a nemazlit se s pukem,“ hledá Dvořák recept na úspěch.

PROGRAM ZÁPASŮ

Rozpis 1/2 základní části II. ligy sk. Západ
1. kolo – neděle 14. září:
Vajgar – Česká Lípa (18)
2. kolo – sobota 20. září:
Jablonec – Vajgar (17.30)
3. kolo – středa 24. září:
Vajgar – Sokolov (18)
4. kolo – neděle 28. září:
Vajgar – Klatovy (18)
5. kolo – sobota 4. října:
Rokycany – Vajgar (17)
6. kolo – středa 8. října:
Vajgar – Roudnice (18)
7. kolo – sobota 11. října:
Kobra Praha – Vajgar (18)
8. kolo – neděle 19. října:
Vajgar – Benešov (18)
9. kolo – středa 22. října:
Litoměřice – Vajgar (18)
10. kolo – neděle 26. října:
Vajgar – Děčín (18)
11. kolo – úterý 28. října:
Tábor – Vajgar (18)
12. kolo – neděle 2. listopadu:
Vajgar – Trutnov (18)
13. kolo – sobota 8. listopadu:
Řisuty – Vajgar (17)
14. kolo – středa 12. listopadu:
Vajgar – Písek (18)
15. kolo – sobota 15. listopadu:
Milevsko – Vajgar (17)
16. kolo – neděle 23. listopadu:
Vajgar – Klášterec n. O. (18)
17. kolo – středa 26. listopadu:
Kolín – Vajgar (18)
18. kolo – neděle 30. listopadu:
Vajgar – Mělník (18)
19. kolo – středa 3. prosince:
Nymburk – Vajgar (18)