Prohráli jste po devíti vítězstvích v řadě. Nedal se z Přerova nějaký bodík přivézt?
Dva góly jsme soupeři doslova nadělili po našich chybách. Ta třetí přišla v závěru, kdy jsme inkasovali minutu před koncem na 4:3. Pátý gól jsme dostali do prázdné branky při power play. Ten už nic neřešil.

Dvakrát se vám v utkání podařilo vyrovnat, ale vždycky jste relativně brzy znovu inkasovali, což se vám v letošní sezoně nestalo poprvé. Čím to?
To nevím, těžko říct. Při gólu na 3:2 nám projel domácí hráč celé hřiště a trefil se do víka. Udělali jsme chyby, což rozhodlo.

Rozhodující gól jste dostali pouhou minutu a šest vteřin před koncem. Považujete za taktickou chybu, že jste zápas nedotáhli alespoň do prodloužení?
Vhazovalo se v našem pásmu a rozehráli jsme puk kolem mantinelu. Zastavil se na boční síťce branky a pak se najednou odrazil před brankáře. Z toho jsme dostali gól. Bylo tam více faktorů, které rozhodly. Klíčová ale byla naše špatná rozehrávka.

S Přerovem, který je nováčkem soutěže, jste ve třech utkáních nezískali ani bod. Je to jen shoda okolností, nebo vám tento soupeř vyloženě nesedí?
První zápas v Přerově jsem nehrál. V utkání doma jsme byli lepší, jenom jsme nedali góly. Oni dobře bránili. Tentokrát Přerov hodně bruslil a hrál do těla. Herním projevem mi připomíná Benátky.

Právě Přerov by se mohl stát vaším případným soupeřem ve čtvrtfinále play off. Asi by to nebyl protivník, po kterém byste ve vyřazovacích bojích zrovna toužili?
To se takhle nedá říct. Musíme porazit každého soupeře. Máme Přerovu co vracet. Až budeme hrát doma, tak doufám, že vyhrajeme a o trochu si vylepšíme vzájemnou bilanci.

V Přerově jste dal svůj první gól v letošní sezoně. Jak jste k němu dospěl?
Vyvážel jsem puk ze středního pásma a dal jsem ho na levé křídlo Michalu Švihálkovi. Ten ho už v útočném pásmu posunul na prostředek Milanu Gumanovi. Bekhendem vystřelil, brankář puk vyrazil betonem a já jsem ho tenisově ze vzduchu zametl do branky.

První gól v sezoně znamenal příspěvek do týmové kasy?
Samozřejmě. Už jsem ho odevzdal a něco přidám i kustodům, kteří mi ten gól hodně přáli. Za sebe jsem rád, že to tam spadlo. Ale mrzí mě, že jsme prohráli. Když už jsme jeli takovou dálku, tak je škoda, že jsme tu šňůru nenatáhli na deset vítězství.

Poprvé jste se trefil až v pětatřicátém kole soutěže. Bylo na vině jenom zranění, které vás vyřadilo ze hry, nebo také fakt, že hrajete až ve čtvrté řadě a na ledě nemáte tolik prostoru?
Těžko říct. Ze začátku jsem hodně nahrával. Nechci se ale v žádném případě na nic vymlouvat. Je to jen a jen ve mně. Neproměnil jsem hodně šancí, které jsem měl. Jsem rád, že mi to tam už konečně spadlo.

Zlomil jste to a začnete dávat góly?
Doufám, že ano.

Přivezl vám někdo puk, se kterým jste dal svůj první gól v dresu Motoru?
Puk mám. Dám ho jednomu fanouškovi, který mi fandí a píše po každém zápase. On si ho zaslouží.

Čeká vás utkání s Mostem, který je na posledním místě tabulky. Navíc se hraje den před Silvestrem. Nezavání to nějakým podceněním?
V Mostu jsme naposledy prohráli, takže podcenění vůbec nepřipadá v úvahu. Mají tam dvě zkušené lajny a hráči jako Kubinčák, Havlíček nebo Alinč jsou velice nebezpeční. Musíme jít do zápasu s tím, že chceme za každou cenu vyhrát. Věřím, že bude zase plno, což by bylo skvělé. Pro naše výborné fanoušky chceme vyhrát a přeji si, aby si všichni utkání co nejvíce užili.