Zkušený útočník Josef Straka byl v minulé sezoně nejproduktivnějším hráčem týmu v první lize. A to jak v základní části, tak i v play off. Po skončení sezony mu skončila smlouva a nyní probíhala jednání o nové. „První kolo jednání je za námi a čeká nás další," informoval Deník v pátek dopoledne generální manažer klubu Stanislav Bednařík.

„Každopádně platí, že obě strany mají zájem o další spolupráci. Byli bychom rádi, kdyby u nás Pepa pokračoval a také on má zájem za nás hrát. Věřím, že se domluvíme," pokračoval Bednařík.

Úvodní kolo jednání sice ještě dohodu nepřineslo, ale druhé už skutečně ano. Spekulace o Strakově odchodu na Kladno tak opravdu byly jen spekulacemi. „Shodli jsme se, že abychom uspěli v těch nejdůležitějších fázích sezony, je nutné, aby Josef zapracoval na kondici. S tím souhlasil i samotný hráč a podle toho byly také nastaveny podmínky nové smlouvy. Ta byla podepsána na rok s možností opce," pochvaloval si podpis nového kontraktu se zkušeným hokejistou Bednařík.

„Jsme moc rádi, že takhle kvalitní hráč bude nadále členem Motoru. Jeho přínos pro náš tým je stále obrovský a věříme, že při naplnění všeho, na čem jsme se dohodli, bude lídrem i ve zlomových okamžicích, které nás čekají," dodal.

V Motoru také hodně stojí o dalšího zkušeného útočníka Lukáše Květoně, jenž je ale hráčem extraligového Chomutova. „Jednáme a není to na špatné cestě. Důležitý ale bude postoj Chomutova, který vlastní jeho hráčská práva. V klubu však skončil sportovní manažer Boris Čapla, takže momentálně nemáme žádného partnera pro jednání. Ale věřím, že se to brzy vyřeší," přeje si Bednařík.

Úplně jasno ještě není v případě obránce Lukáše Kříže, jenž nabídku smlouvy ze stranu Motoru odmítl, ale úplně zavřené dveře ještě nemá. „Řešíme také jiné obránce. Do konce příštího týdne se uvidí, jestli s Lukášem obnovíme jednání," informuje manažer.