Podle některých z nich hráči seniorského týmu nedostávají mzdu.

„Je to falešná informace, která se po městě šíří. Proti tvrzení, že v současné době hráčům neplatíme a výsledkem toho jsou jejich špatné výkony, se rozhodně ohrazuji,“ tvrdí výkonný ředitel KLH Vajgar J. Hradec František Dvořák.

„Jako důkaz, že tomu tak není, chci uvést, že první termín výplaty za letošní sezonu, a to za část září, proběhne jako vždy k pětadvacátému dni následujícího měsíce, v tomto případě října. Pochopitelně, že hráči, kteří mají v letošní sezoně motivační systém odměňování, nebudou na základě dosažených výsledků nikterak přeplaceni,“ vysvětluje.

Podle jeho slov tyto nepravdivé a možná i účelově cílené informace mají následně dopad jak do řad příznivců Vajgaru, tak i do kolektivu samotných hráčů.

„Do konce první čtvrtiny základní části druhé ligy nám zbývají utkání v Benešově a doma s Nymburkem. Následně celou nastalou situaci, mám tím na mysli konkrétní umístění mužstva po této části sezony, musíme řešit a bude mít značný vliv na určité změny,“ podotkl Dvořák.

Hokejový klub ovšem registruje určitý dluh, který má vůči městské společnosti Spotrelax JH za pronájem ledové plochy a užívání kanceláří na jindřichohradeckém zimním stadionu.

„Částka přesahuje sto šedesát tisíc korun a hokejistům hrozilo, že jim od příštího týdne znemožníme přístup na stadion. Nicméně ve čtvrtek vznikla ústní dohoda splátkového kalendáře s tím, že klub v pondělí složí první část peněz za neuhrazené faktury, takže hrozba této sankce pominula,“ upřesnil včera ředitel městské společnosti Sportrelax JH Zdeněk Turyna.

Jádrem celého problému je podle našich informací nesouhlas KLH Vajgar se zvýšením cen za užívání ledové plochy.

Tyto záležitosti ovšem nic nemění na faktu, že Vajgar v sobotu utkání 10. kola II. ligy na ledě Benešova. Sestava by se od té, která odehrála divoký duel se šťastným koncem proti Kutné Hoře, v němž otočila stav z 0:4 na konečných 5:4, neměla příliš lišit. Defenzivu by měl už ale posílit obránce Klíma, který prodělal anginu.