Základní část II. ligy se pomalu nachyluje k závěru a jindřichohradečtí hokejisté již mají jasno, že skončí poslední. Navíc přišli o kvalitního brankáře Hynka Kůdelu, jenž odešel do norského třetiligového Trondheimu. V domácím utkání proti pražské Kobře sice výborně chytal Jiří Švihálek, ale porážce nezabránil.

Pražané nepodávají tak přesvědčivé výkony jako v minulých sezonách a obzvláště jim nevyhovují větší kluziště, jako je třeba to v Hradci. Naděje domácích tedy spočívala v tom, že proti těžkopádnému soupeři budou lépe bruslit a přehrají ho rychlostí.

Záměr se outsiderovi realizovat nepodařilo. Vajgar sice dokázal v přesilové hře srovnat na 1:1 a snížit poté i na 2:3, ale bruslařsky na tom lépe nebyl. Na konci prvního dějství měli domácí možnost vyrovnat, když se do brejku dostal Jiří Severa, v úvodu druhé třetiny pak byl před brankou Kobry sám Martin Brabec, ale ani on z dorážky neuspěl.

Zkušení hosté udržovali jednogólový náskok celkem bez problémů, hlavně jejich gólman Lukáš Langer jim přinášel klid při ojedinělých hradeckých příležitostech. V ofenzivě byli velmi nebezpeční, ale potýkali se s výborně chytajícím Jiřím Švihálkem. Brankář Vajgaru zlikvidoval velké šance Jiřího Jakeše, Šimona Antoníčka a Miloslava Cafourka. Až do poloviny střetnutí držel svůj tým ve hře.

Na začátku 31. minuty ovšem nemohl už nic dělat proti Antončíkovu důrazu, který do Švihálka tak dlouho šťouchal, až se mu podařilo puk dostat za brankovou čáru – 2:4. O 57 sekund později přetížený brankář Vajgaru chyboval při Jakešově nahození z ostrého úhlu a ztráta domácích už byla tříbranková.

Zkraje závěrečné dvacetiminutovky Brabec z trestného střílení minul Langerovu klec a víceméně tím skončilo veškeré pomyšlení Jihočechů na to, že by zápas ještě nějak zdramatizovali.

„Zkusili jsme hrát na tři hráče dozadu a v první třetině jsme s Kobrou dokázali držet krok. Dvakrát jsme obratem odpověděli na její góly. Sami jsme inkasovali po našich chybách, hosté byli hokejově lepší a uměli šance využít. My se ovšem nemůžeme měřit s takovými týmy jako je Kobra, my se musíme dívat na soupeře, s nimiž se střetneme v play-out. Sledujeme mužstva na rozmezí předkola play-off a play-out a doufáme, že na nás vyjde tým, s nímž hrát umíme," uvedl trenér Vajgaru Aleš Dvořák.

V příštím kole jede Hradec v sobotu do Vrchlabí. 

J. HRADEC – KOBRA PRAHA 2:6 (2:3, 0:2, 0:1)
Góly a nahrávky: 6. Šesták (Košťál, Popelka), 17. Brabec (Voříšek, Port) – 2. Novák (Borovanský, Verbík), 12. Hanták (Cafourek, Vacek), 16. Slanina (Novák, Borovanský), 31. Antončík, 32. Jakeš (Antončík), 46. Hanták (Vlach, Škop).
Střely na branku: 22:45. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Talpa – J. Mertl, J. Štětina. Diváci: 216.
Vajgar: J. Švihálek – Port, Pípal, Tržil, Popelka, Kohút, Břečka, Kadlec – Brabec, Heřmánek, Voříšek, Severa, Košťál, Sviták, Šesták, Bílek, Drda, Šafář, Tomšík.

Autor: Roman Pišný