Zápas byl od desáté minuty rozhodnutý. V té době favorit z čela tabulky vstřelil svůj třetí gól, kterým sebral soupeři sebevědomí. Branku Tábora zaznamenal Stanislav Polodna 58 vteřin poté, co Luboš Voříšek snížil na 1:2. Vajgar nechtěl hrát jen defenzivně, ale otevřená partie proti Kohoutům byla sportovní sebevraždou.

Pravdou je, že šance si domácí celek vypracoval, například Jan Heřmánek měl v první třetině na holi tři góly, ale branky napadaly do klece jindřichohradeckých gólmanů Tomáše Kubeše a Františka Fogla. V úvodní dvacetiminutovce na ně šlo deset ran, z nichž se polovina třepetala v síti.

Stejný obrázek hry se nabízel i v prostřední části, kdy příležitostí měl Vajgar znovu dost, avšak ujala se až dorážka Oty Lazorišáka za stavu 1:8. V úvodu třetího dějství se Kohouti během tři a půl minuty trefili třikrát a teprve potom se dostalo i na Martina Záhoru, aby v přesilovce snížil na 3:11, a Davida Košťála, jenž dal výsledku konečnou podobu.

V závěrečných minutách se na ledě dost boxovalo, dua hráčů utkání rohovnickými vložkami okořenila i dost protáhla. Na facky a pěsti došlo rovněž v hledišti.

Aleš Dvořák, trenér Vajgaru: „Tábor vyhrál zaslouženě, rozhodl už v první třetině. My sice měli šance, dobrý pohyb, ale nestíhali jsme se vracet, naši obránci byli pod velkým tlakem. Soupeř trestal naši nezkušenost, avšak bojovali jsem až do konce. Děkuji fanouškům, kteří při nás stáli. Viděli, že náš tým má charakter, že ani za nepříznivého stavu nic nevypustí."

Tomáš Matušík, trenér Tábora: „Jsem rád, že máme tohle strašné utkání za sebou, nikdo se nezranil a udělali jsme radost divákům, kteří za námi přijeli a byli znovu skvělí. Domácí se snažili od začátku dohrávat souboje a provokovat. Naši hráči dokázali držet nervy na uzdě, až v posledních sedmi minutách už si některé věci nenechali líbit. A ještě jedna věc; když se Luboš Heršálek pral, odvezli domácí jeho hokejku na svou střídačku a dali si ji mezi své hole. S tím jsem se vážně ještě nesetkal…!"

Další kolo odehrají hokejisté Vajgaru, kteří jsou v tabulce nadále na posledním osmnáctém místě, už v sobotu na ledě pražské Kobry, jíž patří pátá pozice.

J. HRADEC – TÁBOR 4:11 (1:5, 1:3, 2:3)
Branky a asistence: 9. Voříšek (Bárta), 37. Lazorišák (Popelka, Košťál), 53. Záhora (Šesták, Fencl), 54. Košťál (Lazorišák, Koňařík) – 2. Severa (Zayml), 4. Matušík (Seidl, Heršálek), 10. Polodna (Kellner), 14. Polodna (Mrkvička, Semrád), 19. Matušík (Seidl, Klíma), 24. Semrád (Polodna, Mrkvička), 28. Severa (Zayml, Krätzer), 29. Klíma (Matušík), 43. Blažek (Heršálek, Zayml), 45. Krätzer (Seidl, Matušík), 46. Krätzer (Seidl).
Střely na branku: 18:43. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:3.
Rozhodčí: Pokorný – Tasch, Špringl. Diváci: 480.
J. Hradec: Kubeš (10. Fogl) – Pípal, Babčuk, Kadlec, Popelka, Koňařík, Port, Zvoník – Košťál, Lazorišák, Pašek – Brabec, Voříšek, Bárta – Šesták, Fencl, Záhora – Hložek, Tomšík, Heřmánek.
Tábor: Novák – Semrád, Havran, Klíma, Kanov, Heršálek, Dvořák, Hlaveš – Kellner, Mrkvička, Polodna – Březina, Matušík, Seidl – Severa, Zayml, Krätzer, od 27. navíc Blažek.