Pěkný hokej byl k vidění hned od začátku, snažila se o něj obě mužstva. První velkou možnost k otevření skóre měli hosté, kteří jeli ve dvou na jednoho. Domácí gólman Michael Formánek ovšem parádním zákrokem zakončení Martina Hadravy vystihl. Chvíli poté šlo na trestnou lavici duo Ledních Medvědů, avšak přesilovka pěti pro třem, jež trvala 85 vteřin, velký vzruch před pelhřimovskou brankou nenadělala.

V polovině úvodního dějství Formánek zlikvidoval jasnou gólovou šanci Filipa Kasalého a pak už se střelecky dokázal prosadit Vajgar. Vedení mu zajistil z druhé vlny obránce Adolf Straka – 1:0. Stav vydržel pouze 12 sekund, tolik stačilo k tomu, aby hosté z Vysočiny vyrovnali. Po dalších 14 vteřinách bylo zase všechno jinak, neboť se trefil Zdeněk Hrouda – 2:1.

V závěru první třetiny měl ještě příležitost navýšit náskok Šimon Beran, ale gólman Pelhřimova Martin Černý měl na své straně dostatek štěstí.

Prostřední dvacetiminutovku Hradec zahájil v přesile, když na lavici hanby putoval Aleš Hájek, jenže se stalo, čeho by se asi nikdo nenadál. Hosté totiž v oslabení nejenže vyrovnali, ale po Hájkově návratu se dokonce dostali poprvé do vedení – 2:3.

Domácí tým i jeho fandové byli jako opaření, najednou jim chyběl elán. Na nohy je postavili Lední Medvědi svojí nedisciplinovaností, kdy šel za katr Petr Votápek. V přesilové hře se Jihočeši dostali do tlaku, který zúročili trochu náhodně při Votápkově příchodu na led. Vyrovnání jindřichohradeckému celku nestačilo. Zpět nabyté sebevědomí prokázal Aleš Furch, jenž využil velký kiks defenzívy hostů a donutil je, aby si vzali oddechový čas – 4:3.

Po zvýšení náskoku volaly šance Berana a Dominika Šalamouna, jenže se nečekaně prosadil soupeř. Stalo se tak 5 vteřin před druhou sirénou, kdy byl na trestné lavici právě domácí útočník s biblickým příjmením.

Třetí třetinu zahájil hostující favorit náporem, nechtěl na ledě posledního týmu tabulky ztratit body, ale nemohl najít recept na fantastického Formánka. O mnoho lépe si počínal Jan Jindra, jenž Černého překonal popáté.

Vedení 5:4 Vajgar držel až do konce 56. minuty, pak znovu inkasoval ve své početní výhodě! Autorem pátého nerozhodného stavu byl Libor Bezděk – 5:5. Hned nato mohli Lední Medvědi strhnout vedení na svoji stranu, ovšem Formánek byl pevný. Vzápětí Černý vyřešil tutovou možnost Davida Jaši.

V té chvíli už všichni mysleli na prodloužení, ale nedočkali se ho, protože mladíček David Kohút pětiminutové nastavení odmítl senzačním individuálním uvolněním. Na konečných 6:5 dal 13 sekund před vypršením šedesáti minut.

V předposledním kole základní části II. ligy nastoupí jindřichohradecký celek v sobotu znovu na domácím stadionu proti českobudějovickému David servisu (18 hodin).

J. HRADEC – PELHŘIMOV 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)
Branky a asistence: 13. Straka (Furch), 14. Hrouda (Jaša), 27. D. Kohút (Furch, Košťál), 29. Furch, 46. Jindra (Červený), 60. D. Kohút (Košťál) – 13. Marek Hadrava, 21. Martin Hadrava (Marek Hadrava), 24. Kopic (Votápek), 40. Plachý (Vysloužil, Bezděk), 56. Bezděk.
Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2.
Rozhodčí: Král – Musil, Komínek. Diváci: 250.
Vajgar: Formánek – Pípal, T. Kohút, Růžek, Tržil, Bureš, Straka – Hrouda, Jaša, Červený, Beran, Furch, Košťál, Šalamoun, D. Kohút, Bílek, Vantuch, Jindra.