Ten by měl mužstvo vytáhnout ze současné krize a splnit hlavní úkol letošní sezony, tedy postup do play off. Kolda má za sebou první tréninky a také premiérový zápas na kolínském ledě, kde však Vajgar nedal ani gól a utrpěl možná až příliš krutou porážku 0:4.

Úvodní duel na střídačce Vajgaru jste si asi představoval jinak, že?
To ano, ale konečný výsledek poměr sil zcela nevystihuje. Dvě třetiny jsme s Kolínem hráli poměrně vyrovnanou partii, pokud však nedokážeme své šance proměňovat, nemůžeme pomýšlet na přijatelný výsledek. Naši hráči měli k dispozici výhodu několika přesilovek, dostali se do dobrých pozic i samostatných nájezdů, ale nic z toho se jim nepovedlo využít.

S nevydařeným úvodem sezony se svezli i ti nejzkušenější hráči, kteří by měli být hlavními tahouny…
Tito hokejisté tvoří kostru mužstva a očekává se od nich, že budou utkání rozhodovat. Zatím se tak příliš neděje, ale je to asi souhra několika faktorů. Věřím, že jejich čas zase přijde.

Tak se zkusím zeptat jinak. V jaké kondici jste mužstvo převzal?
To bych zatím nechtěl příliš hodnotit. Když jsem Vajgar sledoval z hlediště ve vítězném střetnutí proti vedoucímu Hodonínu, udělali na mě hráči dobrý dojem. Ale je také pravda, že v Kolíně nám v závěru ubývaly síly.

Na co se po svém nástupu hodláte nejvíce zaměřit?
Každopádně musíme zlepšit střeleckou produktivitu, a to zejména při přesilovkách. Na souhru v početní výhodě se zaměříme prioritně, protože právě tyto situace v dnešním hokeji nejčastěji rozhodují. Ale je to trochu komplikované, neboť většina hráčů má své zaměstnání a mnohdy pracují i mimo region, takže nemohou být v týdnu pokaždé na tréninku. V nejkompletnějším složení bychom měli být vždy v pátek, a to bychom se na souhru měli nejvíce zaměřovat.

Co soudíte o současném složení jindřichohradeckého kádru?
Každopádně je poměrně úzký a pokud někdo vypadne kvůli zranění či pracovním povinnostem, je to znát. Společně s vedením klubu bychom měli i na tomto poli zapracovat. Potřebujeme mužstvo zkvalitnit, to je jasné.

Máte na mysli nějaké konkrétní řešení?
Není tajemstvím, že vzniká spolupráce jihočeského trojlístku Mountfield, Písek a Vajgar. Někteří hráči, kteří nemají pevné místo v extraligovém kádru, by měli pomáhat prvoligovému Písku a odtud by se zase další mohli přesunout do Hradce. Plus samozřejmě vybraní extraligová junioři z Budějovic. Ale situace je taková, že se Mountfield od počátku sezony potýkal s obrovskou marodkou, takže bylo složité tuto posloupnost zajistit.

Jak vlastně došlo k vašemu angažování na místo kouče jindřichohradeckého Vajgaru, kde jste před lety zakončil hráčskou kariéru a poprvé jste se také postavil i na střídačku v roli kouče?
Vedení budějovického a hradeckého oddílu, především Petr Sailer a František Dvořák, hledalo řešení, jak ze současné situace ven a volba padla na mě. Já jsem na nabídku kývl. A protože současně ještě v Mountfieldu částečně zůstávám u hokejové mládeže, mělo by to vést k lepší provázanosti a spolupráci obou klubů.