Povzbuzeni senzačním vítězstvím nad vedoucím Hodonínem odjížděli jindřichohradečtí hokejisté k duelu 15. kola II. ligy na kolínský led, ale tam se opět v plné nahotě projevila jejich největší slabina – tedy žalostná produktivita. Jihočeši utrpěli porážku 0:4 a jejich novému trenérovi Ladislavu Koldovi tak premiéra pořádně zhořkla.

Hned po úvodních patnácti vteřinách hráčům Vajgaru zkazil radost rozhodčí. Po Kupcově střele totiž puk vyletěl z klece zřejmě po odrazu od vnitřní střední tyčky a ruce hradeckých hokejistů vyletěly vzhůru. Rozhodčí však rozpažil a pravděpodobně jim tak upřel regulérní gól. Během první třetiny se měnilo skóre až v 16. minutě, kdy domácí Kubát po nevinně vyhlížející akci skóroval od modré čáry.

Prostřední dvacetiminutovka přinesla urputný boj a několik příležitostí na obou stranách, ale skóre se v ní i zásluhou obou gólmanů neměnilo.
Zlomový moment nastal ve 42. minutě, kdy kolínský L. Skokan využil zmatků v brankovišti a zasnul kotouč za záda bezmocného Kubeše, který však byl těsně před tím podražený. Od té doby začínalo být jasné, že Vajgar na další body nedosáhne. Domácím rázem narostla křídla a v závěru ještě dvakrát udeřili.

„Neproměnili jsme nájezdy ani přesilovky. Je to jednoduché, pokud nedokážeme dát gól, nemůžeme vyhrát. Výsledek je poněkud zkreslený, protože dvě třetiny jsme s Kolínem hráli vyrovnanou partii, ale sráží nás potíže s koncovkou," konstatoval jindřichohradecký lodivod Ladislav Kolda.

Ztráta na strategickou osmou příčku, která jako poslední zaručuje účast ve vyřazovacích bojích, tak vzrostla na osm bodů a pokud si hokejisté Vajgaru chtějí zahrát play off i v letošní sezoně, čeká je spousta práce.

Příští střetnutí odehrají v tabulce předposlední Jihočeši v sobotu na svém ledě proti čtvrtému Nymburku (18 hodin).

„Prvořadým úkolem je zlepšit souhru v přesilovkách. To je alfa a omega dnešního hokeje. Zodpovědnost na sebe musí vzít především ti nejzkušenější, kteří by měli zápasy rozhodovat," zdůraznil Ladislav Kolda.

KOLÍN – J. HRADEC 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 16. Kubát (Nedbal), 42. Skokan (Morkes), 56. Morkes (Pácal, Kubát), 59. Šafránek (Ježek).
Rozhodčí: Stolín – Vosák, Šmika.
Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0.
Diváci: 550.
Vajgar: Kubeš – Procházka, Tržil, Tupý, Chmel, Hastrman, Maryška – Kupec, Kocar, Dvořák – Mařík, Skokan A., Mazanec – Matějka, Záhora, Javůrek – Přibyl, Zvoník.
Další výsledky 15. kola:
Žďár nad Sázavou – Technika Brno 5:1, Břeclav – Moravské Budějovice 5:1, Chotěboř – Pelhřimov 3:4, Nymburk – Hodonín 6:7 SN.