HC Vimperk - Hluboká nad Vltavou 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Hrůša (Koška), 22. Novotný (Předota), 35. Šafář (Rolínek), 40. Rolínek (Sitter), 45. Sitter (Koška) – 38. Miler (Schmidmayer, Rákosník), 38. Hanzal (Nedorost, Škopek). Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. Rozhodčí: Lukáš, Vavruška - Diviš, Knor. Diváci: 500.

Sestavy - Vimperk: M. Dvořák (D. Kůs) - L. Turek, M. Horejš, P. Hrůša, J. Předota, D.. Drabeš - M. Časta, T. Koška, M. Švarc, D. Kašpar, P. Novotný, L. Holub, J. Vavřík, V. Boška, R. Rolínek, J. Šafář, J. Sitter, R. Sitter. Hluboká: F. Dašek (V. Zeman) - T. Adam, P. Škopek, K. Ťoupal, R. Rákosník, J. Melichar, O. Žlůva, R. Rákosník, J. Formánek, R. Dohnal - D. Arnold, T. Maurenz, D. Nedorost, K. Vácha, K. Schmidmayer, L. Moudrý, P. Kantor, M. Michel, J. Miler, L. Matys, M. Hanzal.

Vimperští sahali po vítězství již v minulém utkání na ledě Hluboké v českobudějovickém Pouzar centru. V základní hrací době nepustili domácí tým ani jednou do vedení a dvakrát vedli o dvě branky. Hluboká vyrovnala necelých pět minut před koncem na 4:4 a následně rozhodla v prodloužení. Doma to Vimperští soupeři vrátili i s úroky.

Vimperští se ve čtvrtém utkání dostali do vedení 3:0, ale soupeř během deseti vteřin dvěma góly ve 38. minutě snížil až na 3:2. Naštěstí ještě v závěru druhé třetiny Vimperští přidali čtvrtou branku a na poslední periodu šli za vedení 4:2. Po necelých pěti minutách přidali pátou branku a výhru si již pohlídali. Odměnili se tak skvělým fanouškům, kteří opět zaplnili vimperskou arénu.

Črtvrtfinálová série je tedy srovnaná na 2:2 a rozhodne se až v pátém utkání v neděli 25. února.

Zdroj: onlajny.cz