Kruté procitnutí, hladké vyřazení v semifinále od Kladna je velkým zklamáním

České Budějovice – Nevyšlo to ani na pátý pokus. Sen hokejistů ČEZ Motoru o extralize se opět minimálně o rok odkládá. V semifinále play off první WSM ligy nestačili na Kladno. Prohráli až nečekaně hladce 1:4 na zápasy a sezona pro ně skončila o dost dřív, než se očekávalo.

21.3.2018

Zklamaní hokejisté ČEZ MotoruFoto: Deník/ Jan Škrle

Za nepříznivého stavu 1:3 se v úterý Jihočeši pokoušeli o prodloužení série. Bohužel marně. Utkání se jim nepovedlo, dostávali laciné góly a výsledkem byla porážka 2:5.

Domácí do zápasu špatně vstoupili a od toho se utkání odvíjelo. „Do zápasu jsme vstoupili vyloženě tragicky,“ neváhal zdůraznit trenér Marian Jelínek. „Dali jsme si vlastní gól a z přečíslení jsme pak dostali druhý. Z toho jsme byli jako opaření,“ kroutil hlavou.

Výkon týmu šel nahoru až koncem druhé třetiny. To už byl ale stav 0:3. „Trošku jsme se přece jen probrali. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku, naopak jsme ve třetí třetině dostali ještě čtvrtý gól. Pozdě jsme to začali honit. Soupeř hrál velice dobře takticky a pohlídal si to. Nemohli jsme se dostat do tlaku a znervózněli jsme. V přemíře snahy dát kontaktní gól jsme dělali chyby. Takže to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ jen bezmocně pokrčí rameny.

Celá série nebyla ze strany Motoru povedená. Trenér Jelínek vypíchl několik klíčových momentů, které rozhodly o vyřazení jeho týmu. „Byl to třeba hned první zápas, kdy jsme ve třetí třetině vyrovnali na 1:1, ale pak jsme po pouhých sedmnácti vteřinách dostali druhý gól. To pro nás bylo psychicky náročné. Stejně tak druhý zápas, kdy jsme minutu a půl před koncem vedli, ale pak jsme inkasovali vyrovnávací gól z nahozeného puku. V prodloužení pak skočíme na led nepochopitelně v šesti, když máme být ve čtyřech. V hodně věcech jsme se porazili sami,“ nešetří kritikou do vlastních řad.

Jelínek uznává, že soupeř podal kvalitní výkon. Ale problém vidí hlavně na vlastní straně. „Zkomplikovali jsme si to sami. Samozřejmě máme úctu k soupeři, který hrál velice dobře. Na Kladně jsme odehráli dva velmi dobré zápasy. Jeden z nich jsme vyhráli. Ten pátý doma jsme si prohráli sami hned v jeho úvodu. Nezvládali jsme krizové situace. Zlomové prvky, kdy jsme mohli dva domácí zápasy úplně stejně vyhrát, jako jsme je prohráli. To se podtrhlo i v posledním utkání, do kterého jsme chtěli dobře vstoupit a vrátit sérii ještě na Kladno. Odhodlání jsem v mužstvu cítil, mužstvo bylo připravené bojovat, ale srazily nás dva laciné góly hned na začátku. V kabině se kluci ještě povzbuzovali, chtěli jsme vstát, ale začali jsme na ledě zmatkovat a pod stresem i časovým tlakem jsme dělali věci, které bychom dělat neměli,“ připouští.

Nečekané vyřazení v pěti zápasech mrzí. „Nezbývá než soupeři pogratulovat k postupu a poděkovat našim skvělým fanouškům. A omluvit se jim, že jsme bohužel takhle lehce vypadli.“

Kladenští svými výkony překvapili, ale objektivně vzato je třeba uznat, že postoupili zcela zaslouženě. „Měli jsme v sérii špatné vstupy do zápasů, čehož jsme se chtěli vyvarovat. To se nám tentokrát podařilo. Dali jsme dva góly, což hráče uklidnilo a Budějovice možná malinko znervóznilo,“ všiml si asistent trenéra Rytířů Pavel Patera.

Za důležitý moment zápasu označil olympijský vítěz z Nagana závěr druhé třetiny. „Vedli jsme 3:0, ale domácí nás docela zmáčkli. Bylo hodně důležité, že jsme nedostali gól do šatny. Mysleli jsme si, že náš čtvrtý gól ve třetí třetině zápas definitivně rozhodne. Ale soupeř dokázal snížit na 2:4 a puky létaly před naší brankou. Měli jsme v závěru i trochu štěstí,“ připustil.

Postup Kladna byl rozhodně jednodušší, než se čekalo. „Všechny zápasy si byly dost podobné. Nesmírně vyrovnané. Předpokládali jsme, že semifinále bude dlouhé. Jsme rádi, že jsme vůbec postoupili. Tím lépe, že to bylo takhle rychle v pěti zápasech,“ pochvaloval si Patera.

Do čtyřčlenné baráže o extraligu Kladenští rozhodně nejdou v roli favoritů. „Určitě máme před sebou spoustu věcí, na kterých musíme zapracovat. Ale které to jsou, soupeřům to dopředu prozrazovat nebudu,“ usmál se.

Autor: Pavel Kortus

21.3.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 28 000 Kč Prodavači v prodejnách zástupce vedoucího prodejny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Náplň práce: úzká spolupráce s vedoucí prodejny, vedení týmu, objednávky zb., kancelářská činnost (10% z celkové činnosti), kontrola exspirace zb., zodpovědnost za kvalitu a čerstvost zb., aj. , Nepožadujeme ŘP, znalost cizích jazyků. , Požadujeme trestní bezúhonnost, komunikační vybavenost., Nabízíme: týden dovolené navíc, benefitní kafeterie, příplatek na penzijní pojištění, stravenky v hodnotě 80 Kč., odměna za prac.výročí, vánoční poukázky, zvýhodněné tarify O2, sleva na dovolenou, Multisport karta, další volné dny v případě svatby, narození dítěte apod.. Pracoviště: Penny market s.r.o. - suchdol nad lužnicí, Tyršova, 378 06 Suchdol nad Lužnicí. Informace: Pavel Wehrberger, +420 606 777 535. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 20 000 Kč Řidiči autobusů v dálkové přepravě osob řidiči autobusů v dálkové přepravě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: ŘP sk.D; profesní průkaz; digitální karta; psychologické vyšetření; trestní bezúhonnost; pracovní poměr na dobu neurčitou; plný pracovní úvazek; dělené směny; zvláštní peněžité odměny;. Pracoviště: Čsad jindřichův hradec a.s., U Nádraží, č.p. 694, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Petr Král, +420 567 121 271. Výroba - Výroba Obsluha strojů 20 000 Kč Obsluha pil a jiných zařízení na prvotní zpracování dřeva dělník v dřevovýrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní doba 7:00 - 15:30 hod; řidičské oprávnění skup. T výhodou; stravování zajištěno. Pracoviště: Delta kardašova řečice, a.s., Husova, č.p. 537, 378 21 Kardašova Řečice. Informace: Pavlína Čápová, +420 384 377 172. Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 21 000 Kč Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků venkovní obsluha čerpací stanice. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: KONTAKT TELEFONICKY NEBO E-MAILEM (rene.lanik@gmail.com). Pracoviště: Relanta s.r.o. - 001, Budějovická, č.p. 15, 379 01 Třeboň. Informace: René Láník, +420 774 894 594.

Ilustrační snímek.

Florbaloví žáci Slovanu nezaváhali, muže trápil nováček

Stanislav Zuzák, na snímku společně s trenérem Karlem Forejtem, byl nejlepším střelcem hradeckého týmu v úvodním kole I. ligy.

Hradečtí basketbalisté začali vysokou výhrou v Nymburku

ČEZ Motor se vyhoupl do čela Chance ligy, čeká ho šlágr s Jágrovým Kladnem

České Budějovice - Splnili povinnost, na ledě posledního celku tabulky Kadaně zvítězili 4:1 a díky této výhře se hokejisté ČEZ Motoru vyhoupli do čela první Chance ligy. Ve středu je čeká hodně sledovaný šlágr s dalším aspirantem na postup Kladnem, v jehož dresu není vyloučen ani start legendárního Jaromíra Jágra. Začátek atraktivního zápasu je v 17.30.

V derby měl favorit vrch, body se ale dělily

Tábor - Nedělní druholigové derby mezi fotbalisty Táborska a Dynama (1:1) mělo vše, co by si fanoušci mohli přát: řadu šancí a nesmlouvavých osobních soubojů, napětí až do posledních vteřin na hřišti, na obou střídačkách i v hledišti.