Nezabrala zatím tedy ani léčba v podobě nového kouče Ladislava Koldy, jenž ani ve svém třetím duelu na střídačce Vajgaru nebodoval.

Pro objektivnost je třeba zmínit, že už tak úzký kádr Jihočechů byl nadále oslabený o obránce Chmela se Štěpánem a k dispozici nebyl ani útočník Kupec, jehož v první formaci nahradil budějovický junior Sekera.

O osudu střetnutí na ledě „vysokoškoláků" bylo rozhodnuto velice záhy. Ti totiž na svého soupeře vtrhli, v 11. minutě vedli 3:0 a vyhnali hradeckého gólmana Kubeše z klece. Do první přestávky přidali ještě jednu trefu a pak už zápas kontrolovali.

„Domácí lépe bruslili, měli přesnější přihrávky. V úvodu se dostali do několika nebezpečných brejků a svou převahu vyjádřili i brankově," vyjádřil se vedoucí mužstva Vajgaru Josef Kuliš
.
Hosté sice v prostřední části zásluhou Záhory s Popelkou snížili na 2:4, ale další gól Brna jim zase vzal vítr z plachet. V závěrečném dějství pak domácí své zasloužené vítězství vyšperkovali ještě třemi dalšími zásahy do sítě Krásného.

„Ve druhé dvacetiminutovce to vypadalo, že s nimi můžeme hrát, což však ve třetí třetině už zase neplatilo. Během zápasu jsme si dali opět dva vlastní góly a také další trefy Techniky byly pro nás hodně nešťastné. Soupeř, a nejen ten dnešní, dá gól ze všeho, my se na něj neskutečně nadřeme. Střídající Daniel Krásný se svého úkolu v brance zhostil velmi dobře a i přes pět inkasovaných branek předvedl dobrý výkon včetně několika velmi složitých zákroků," doplnil Josef Kuliš.

Už v sobotu jindřichohradecké hokejisty z pohledu vývoje na chvostu tabulky čeká nadmíru důležitý souboj na domácím stadionu s poslední Chotěboří (18 hodin), která má jen o bod méně než Vajgar. Pokud mají Jihočeši ještě pomýšlet na play off, musí zvítězit.

TECHNIKA BRNO – J. HRADEC 8:2 (4:0, 1:2, 3:0)
Branky: 1. Sedláček (Rajnoha), 7. Odehnal (Štindl), 11. Zapletal (Hnilička), 18. Sedláček (Habrovec, Rajnoha), 25. Rajnoha (Štindl, Hnilička), 45. Rajnoha (Strýček, Hnilička), 49. Mráz (Klimeš), 54. Šedý (Strýček, Benýšek) – 27. Záhora (Mazanec), 39. Popelka (Procházka).
Rozhodčí: Dědek – Klouda, Mužík.
Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1.
Poměr střel: 37:24.
Vajgar: Kubeš (11. Krásný) – Procházka, Popelka, Tržil, Tupý, Maryška, Hastrman – Kocar, Sekera, Dvořák – Voříšek, Mařík, Skokan – Mazanec, Matějka, Záhora.
Další výsledky 17. kola:
Kolín – Moravské Budějovice 6:0, Žďár nad Sázavou – Pelhřimov 1:4, Břeclav – Hodonín 4:5, Chotěboř – Nymburk 2:6.