Jindřichohradecký Vajgar doma porazil Pelhřimov 5:3 a zítra jede do Milevska

„Nastoupili jsme daleko silnější než v předchozích dvou duelech, i když ještě ne zcela kompletní, a na výkonu to bylo vidět. Naše vítězství je naprosto zasloužené, a to jsme navíc zahodili řadu dalších velkých možností. Utkání sice nebylo příliš oku lahodící, ale v této fázi ještě nějaký vybroušený herní projev nelze čekat. Zajímavostí je, že náš soupeř v přípravě poprvé prohrál až v osmém střetnutí v řadě,“ poznamenal výkonný ředitel jindřichohradeckého klubu František Dvořák.

Z jeho úst navíc zazněl dovětek k návštěvníkům tohoto střetnutí: „Vzhledem k tomu, že provozovatel zimního stadionu neměl v boxu časoměřičů k dispozici mikrofon, neměli jsme možnost představit avizované posily příznivcům. Omlouváme se za to, i když to nebylo zapříčiněno naší vinou.“
Ve velmi dobrém světle se proti hráčům z Vysočiny představili oba noví útočníci. Tomáš Květoň zaznamenal dva góly, Martin Mařík si pak připsal tři asistence. S druhým jmenovaným ovšem nemůže mužstvo Vajgaru pro začátek sezony počítat.

„Mařík, který se jeví velmi dobře, mění civilní zaměstnání a čeká jej tříměsíční školení v Brně, takže se k nám připojí až začátkem prosince. Ke všemu zlému si obnovil zranění kolena David Mikš a dá se očekávat, že začátek sezony taky nestihne,“ popisuje nepříjemnosti Dvořák.

Vedení klubu se proto rozhodlo sáhnout na trh volných hráčů a vybralo si robustního forvarda Rudolfa Suchánka mladšího, jenž v uplynulé sezoně pomohl Písku k postupu do I. ligy.

„Je kmenovým hráčem Milevska, ale tam hrát nechce a naopak projevil zájem nastupovat v našem dresu. Věříme, že u nás uplatní své fyzické dispozice a hlavně zkušenosti,“ podotkl.

Derby bude!
Zajímavá zpráva přišla ze sídla Českého svazu ledního hokeje. Sportovně technická komise svazu totiž na mimořádném zasedání vyhověla žádosti HC Milevsko 2010 o přeřazení do skupiny Střed a ve druhé české části II. ligy jej nahradí pražská Kobra. Výrazně se tak sníží dojezdová vzdálenost skupiny Západ a příznivci hokeje na jihu Čech se mohou těšit na druholigové derby! Jako předkrm si budou moci dát vzájemný zápas těchto rivalů již zítra, kdy se Vajgar představí v dalším přípravném střetnutí právě na milevském ledě (18).