Jak těžké bylo porazit lídra soutěže na jeho ledě?
Bylo to hodně těžké. Věděli jsme, že Vary jsou na vítězné vlně. Je to ze tří čtvrtin stejné mužstvo, které ještě loni hrálo extraligu. Chtěli jsme ale konečně i venku potvrdit domácí vítězství a jsme rádi, že jsme to zvládli.

Sehrálo klíčovou roli, že jste už v sedmé minutě vedli 2:0?
Domácí určitě nepočítali s tím, že už v první minutě budou prohrávat 0:1 a chvíli na to dostanou ještě další gól. Byla to pro nás velká výhoda.

Karlovarská Energie (v zeleném) si to rozdala s českobudějovickým Motorem.
Motor dostal lídra na kolena, ve středu ho čeká duel o druhé místo s Kladnem

Zažil jste v podobně důležitém utkání, abyste váš tým dal dva góly v oslabení?
Na to si nepamatuji. Ale je dobře, že se nám konečně povedlo dát také gól při hře ve čtyřech. Právě v početní nevýhodě jste skóroval na 0:2.

Mířil jste takhle přesně do horního růžku?
Ano. Měl jsem puk na dlouhou hokejku. Novotný je dost velký gólman, chodí hodně dolů a zabírá prostor v dolní části branky. Tak jsem chtěl vystřelit křížem nahoru.

Domácí gólman působil malinko nejistým dojmem. Měl jste podobný pocit?
Těžko říct. Měl několik situací, kdy nepůsobil úplně nejjistěji. Ale podle mého názoru chytal dobře.

David Višvader má zlato z mistrovství světa
Mistr světa v nohejbalu je z jihu Čech. Gratulujeme!

Od poloviny zápasu až do konce byl stav 3:2 pro vás. Aktivní obranou už jste soupeře do větších šancí nepouštěli. Bylo to sehráno dle taktického plánu?
Ve třetí třetině už jsme chtěli hrát chytře. Hlavně nikde nepropadnout a nelítat zbytečně za pukem. Raději si pohlídat střední pásmo a zachycovat domácí útoky. Z toho přecházet do protiútoků.

Za co jste dostal ve třetí třetině desetiminutový trest?
K tomu se nebudu vyjadřovat. To je zbytečné. Bez komentáře.

Byl jste za něj od trenérů zkritizován?
Samozřejmě. Oslabil jsem v ten moment tým. Hráli jsme zrovna čtyři minuty ve čtyřech a v oslabení mám nastupovat, takže jsem pochopitelně chyběl.

Hraje se vám proti papírově silnějším celkům lépe než proti těm horším, které se soustředí jenom na obranu?
Byl to jiný zápas než třeba naposledy v Třebíči, kde jsme jenom vyloženě překonávali obranný val protivníka. Vary jsou hokejovější a chtěly víc hrát. V tom je rozdíl. Ale tím nechci nijak snižovat hru Třebíče.

Může to být podobné jako ve Varech i doma s Kladnem, které patří také do užší špičky soutěže?
Bude to také hodně o pohybu. Kladno je dobře bruslařsky vybavené mužstvo. Musíme se na utkání dobře připravit.