Mladí Rytíři prošli dvoudenním kláním bez zakolísání a v souboji o celkové prvenství si poradili s Chomutov. Kladenský celek byl přitom do memoriálu zařazen až dodatečně místo Hradce Králové, který ve stejném termínu absolvoval finálový turnaj dorosteneckého mistrovství republiky.

Pořádající jindřichohradecký Vajgar nakonec získal bronzové medaile, když zaznamenal dvě vítězství – v jihočeském derby nad Táborem 3:1 a rakouským Lincem 3:2.

Memoriál se koná na počest odchovance jindřichohradeckého hokeje Jana Marka. Mistr světa z roku 2010 o rok později tragicky zahynul společně s celým týmem Lokomotivu Jaroslav při leteckém neštěstí v Rusku. V rámci turnaje došlo i k pietnímu aktu na jindřichohradeckém městském hřbitově, kde je hokejový útočník pochovaný.

Účastníky akce, kterou organizuje úspěšný mládežnický trenér Jan Hanzálek, dekorovali otec zesnulého hokejisty Jan Marek starší, reprezentant a odchovanec Vajgaru Jiří Novotný či vedoucí odboru školství jindřichohradeckého městského úřadu Jitka Čechová.

Výsledky

J. Hradec – Tábor 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 33. Kohout (Pilař), 39. Marek (Kohout, Pilař), 45. Kynčl (Dvořák, Kubíček) – 32. Polák (Krejčí, Suchan).

Tábor – Chomutov 0:12 (0:3, 0:3, 0:6)

Branky a nahrávky: 9. Hurta (Svoboda, Němec), 11. Čech (Hurta), 12. Kulich (Kalčík), 16. Svoboda (Čech, Němec), 20. Kulich (Svoboda, Döring), 23. Hurta (Svoboda, Čech), 31. Hurta (Svoboda), 33. Svoboda (Němec), 35. Rindoš (Svoboda, Němec), 38. Němec, 41. Ekrt (Kalčík, Kulich), 42. Vostiňák (Spudich)

Kladno – J. Hradec 9:1 (1:0, 4:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 11. Chrenka (Alscher), 18. Hrabík (Procházka, Kouba), 19. Sýkora (Šilhavý), 23. Havel (Hrabík, Ullrych), 27. Sojka (Koštoval), 31. Bareš (Alscher), 37. Bareš (Ticháček), 43. Ticháček (Sýkora), 44. Sýkora – 44. Marek (Kubíček).

Chomutov – Linec 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Iljuk (Koblížek), 35. Hatic, 45. Koblížek – 3. Malle (Döbnig).

Linec – Kladno 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Sablaitnig – 13. Havel (Ullrych), 28. Procházka (Šapovaliv), 28. Alscher (Hrabík).

Kladno – Chomutov 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Sojka, 25. Šapovaliv (Alscher), 27. Ticháček – 28. Hurta (Döring, Svoboda).

Linec – Tábor 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 11. Kofroň ml. (Cháb, Kundrát), 18. Šimák (Souš, Kofroň st.), 38. Souš (Kundrát, Polák), 44. Kundrát (Cháb, Polák).

Chomutov – J. Hradec 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 7. Šilar, 33. Čech (Hurta, Svoboda), 39. Svoboda (Němec, Perný), 40. Šilar (Iljuk), 45. Hurta (Svoboda) – 15. Kubíček (Dvořák).

Tábor – Kladno 2:8 (1:3, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 1. Kučera (Kofroň ml., Cháb), 29. Kofroň st. (Šimák, Souš) – 1. Šapovaliv (Ullrych, Koblížek), 5. Ullrych (Alscher, Havel), 15. Ticháček (Havel, Procházka), 21. Ticháček (Adam, Bareš), 27. Ticháček TS, 38 Chrenka (Ullrych, Koblížek), 43. Ullrych (Hrabík), 44. Ullrych (Koblížek, Hrabík).

J. Hradec – Linec 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 21. Marek (Šrubar), 26. Pilař, 36. Marek (Šrubar, Pilař) – 36. Dobnig (Potocnik, Schintler), 40. Potocnik (Dobnig, Schintler.

Konečné pořadí:

1. Rytíři Kladno 12, 2. Piráti Chomutov 9, 3. Vajgar J. Hradec 6, 4. HC Tábor 3, 5. Black Wings Linec 0.