Hokejisté Vajgaru deklasovali Trutnov 8:0 a zítra chtějí uspět i ve Žďáru nad Sázavou.

Tentokrát na jejich štítě zůstali hráči Trutnova, kteří v neděli večer odjížděli s potupnou porážkou 0:8.

Excelentně se předvedl zejména centr Michal Milotinský, který zaznamenal čtyři góly a hattrick si připsal už během úvodní třetiny. Z premiérového čistého konta v sezoně se navíc mohl radovat i gólman Tomáš Kubeš, jenž zneškodnil minimálně čtyři tutovky hostů.

Střetnutí ovšem nemělo tak jednoznačný průběh, jak by se podle výsledku mohlo zdát, o čemž svědčí i celkový poměr střel, který vyzněl ve prospěch Vajgaru „jen“ 36:28.

„Hlavně v první třetině byl k vidění skutečně výborný hokej, a to i ze strany Trutnova, takže diváci, kterých se tentokrát sešel poměrně hojný počet, museli být spokojeni. Jsem rád, že naše mužstvo potvrdilo nárůst formy a mohlo si tak zápas patřičně vychutnat. Doufám, že v nastoleném trendu budeme pokračovat i v dalším průběhu soutěže,“ podotkl výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Jindřichohradecký celek se tak po 11. kole II. ligy bodově dotáhl na týmy ze středu tabulky. Nyní je sice osmý, ale na čtvrtý Pelhřimov ztrácí už jen čtyři body. K dalšímu posunu tabulkou směrem vzhůru chtějí svěřenci kouče Čecha zavelet už zítra, kdy je čeká utkání na ledě Žďáru nad Sázavou.

„Doma jsme se soupeřem prohráli 3:4, takže bychom nyní tyto ztracené body rádi získali zpět. Na Vysočinu pojedeme s cílem zvítězit a potvrdit tak současnou formu,“ prohlásil Dvořák.

Jihočeši se však budou muset nejen v nadcházejícím střetnutí obejít bez forvarda Martina Maříka, který si v duelu s Trutnovem poranil pravé rameno a čeká jej tak zatím blíže nespecifikovaná pauza. A otazník visí i nad startem hrdiny zmiňovaného duelu Milotinského, který by měl formou střídavého startu vypomáhat extraligovým juniorům Chomutova.

S tímto severočeským klubem se pojí i jedna čerstvá informace. Kvůli nepřesvědčivým výkonům ambiciózního prvoligového celku mužů včera totiž chomutovské vedení odvolalo trenéra Jaroslava Lišku a na jeho místo dosadilo exjindřichohradeckého Milana Kašpárka.