Hokejisté Velké Radouně zdolali David servis 2:1. Nyní je čekají dvě utkání venku.

Na jindřichohradeckém ledě si poradili s českobudějovickým David servisem 2:1 a v tabulce se posunuli na deváté místo. Od play off je tak nyní dělí už pouze jediná příčka, navíc mají k dobru dvě odložená utkání v Telči a na Hluboké.

„Tuhle výhru nad silným protivníkem jsme moc potřebovali,“ souhlasně přikyvuje lodivod radouňských hokejistů Pavel Hudler.

„Zápas jsme zahájili dobře, měli převahu a po zásluze jsme se ujali vedení. V prostředí části se sice hra opticky vyrovnala, ale nám se podařilo náskok ještě zvýšit,“ popisuje inkriminovaný duel.

Českobudějovickému soupeři se ovšem ve třetí třetině poměrně brzy povedlo vstřelit kontaktní gól, takže zbytek utkání přinesl dramatickou podívanou.

„Hosté získali částečnou převahu, ale i my měli nebezpečné šance. Tři minuty před koncem se nám podařilo ubránit přesilovku, když kluci příkladně zabojovali a vítězství uhájili,“ dodal.

Velká Radouň nyní v rychlém sledu odehraje další dvě střetnutí. Už v pátek zamíří k dohrávce do Telče, v neděli pak hokejisty na milevském ledě přivítají Božetice.

„V Telči nás čeká specifické prostředí otevřeného stadionu, nejlepší není ani osvětlení, ale musíme se s tím vyrovnat. Soupeř ještě v soutěži nezískal ani bod, takže je naší povinností hrát na vítězství,“ tvrdí Hudler.
To následující souboj s Božeticemi bude zřejmě o něčem úplně jiném. Mužstvu z Písecka se letos obzvlášť daří, o čemž svědčí i jeho aktuální čtvrtá příčka v tabulce.

„Jsme si vědomi síly protivníka. Uspět tam bude velice složité, ale pokusíme se o to. Jakýkoliv případný bodový zisk ovšem bereme všemi deseti,“ zmínil Pavel Hudler.

Na marodce Velké Radouně nadále zůstávají Blažek s Gurkou, k dispozici už naopak bude obránce Křivánek, který absentoval kvůli pracovním povinnostem.

SESTAVA VELKÉ RADOUNĚ:
Horal – Kolář, Koláček, Reisner, Fiedler, Soukup, Beran – Kalvas, Jedlinski, Cmunt – Fertál, Beránek, Průša – Lapka, Stach, Sedlačík.