Do domácí branky se po třízápasové pauze vrátil Kváča, mimo hru zůstávají kapitán Kutlák, mladý bek V. Doktor a útočník Bradley. Do hry už naopak naskočil útočník Čermák. Hosté přijeli i s exbudějovickým forvardem Dostálkem.
Kváča se poprvé zaskvěl hned v úvodu zápasu, kdy schoval ve své lapačce střelu nekrytého Vály z prostoru mezi kruhy.

Ale větší šanci skórovat měli na druhé straně domácí, kteří hráli celé dvě minuty pět na tři. Brož v brance soupeře si zachytal, ale nebyla to dobře sehraná přesilovka…

Co se nepodařilo Motoru, dokázala Dukla. V 8. min. ztratil kotouč obránce Plášil a Anděl zakončil přečíslení nekompromisní střelou pod horní tyčku.

„Začátek byl oboustranně opatrný. Škoda, že jsme nevyužili přesilovku pět na tři. Přitom to nebylo špatně sehrané, měli jsme tam plno šancí,“ ocenil zraněný kapitán týmu Zdeněk Kutlák, jenž zápas sledoval z tribuny. „Ke konci třetiny se naše hra zlepšila. Jsem přesvědčen, že zápas ještě otočíme,“ konstatoval po skončení úvodní části hry.
Na jeho slova došlo hodně brzy. Ve 24. min. na konci jinak nepříliš vydařené přesilovky napřáhl od modré Plášil a Brož na jeho projektil reagovat nestačil.

O pouhé dvě minutky později prokázal svůj čich na góly a orientaci v prostoru kolem branky soupeře M. Novák a Motor skutečně vedl. Kutlákova prognóza se naplnila.

A to navíc ještě nebylo všechno. V závěru druhé třetiny napřáhl Pýcha a Dančišin jeho střelu šikovně usměrnil mimo Brožův dosah – 3:1.

„Druhá třetina z naší strany vypadala úplně jinak než ta první. Daleko lépe jsme bruslili. Měli jsme několikaminutovou pasáž, kdy jsme hosty zmáčkli tak, že si museli brát oddechový čas. Kromě ojedinělé šance jsme Jihlavu k ničemu nepustili a jasně jsme ji přehráli,“ konstatoval po druhé části hry spokojený kapitán Kutlák.

Třetí třetina začala střelou domácího Doležala do tyče, ale jinak Motor spíše kontroloval svůj dvoubrankový náskok. A především hrál s maximálním nasazením a bojovností, což ocenila i téměř vyprodaná hala.

Definitivní pojistku měl na hokejce po Plášilově výzvě, Dančišin, Brož však Duklu podržel.

V závěru ještě nastřelil hostující Tůma břevno a hostující střídačka sáhla k power play. Do prázdné branky ale pečetil na konečných 4:1 Šimánek.

Branky a nahrávky: 24. Plášil (Přikryl), 26. M. Novák (Plášil), 37. Dančišin (Pýcha, Babka), 59. Šimánek – 8. Anděl.
Vyloučení: 3:5, využití: 1:0. Rozhodčí: Čech, Souček – Kreuzer, Polonyi. Diváci: 6387.
ČEZ Motor: Kváča – Pavlin, Vydarený, Fillman, Kachyňa, Plášil, Pýcha, – Endál, Gilbert, M. Novák – Zd. Doležal, Šimánek, Heřman – P. Novák, Přikryl, Čermák – Babka, Dančišin, Beránek – J. Doktor. Trenéři Prospal a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "Měli jsme špatný vstup do utkání a v první třetině jsme byli horší. To se projevilo i na skóre. Báli jsme se hrát. Od druhé třetiny jsme se zvedli. Více jsme se udrželi na kotouči  a získávali puky v předbrankovém prostoru. Až na prvních dvacet minut jsem byl s výkonem spokojen. Byl to pěkný zápas."

František Zeman (Jihlava): "První třetinu jsme neodehráli vůbec špatně. Fantasticky jsme odbránili přesilovku soupeře pět na tři a potom jsme dali gól. Ve druhé třetině dali domácí šťastný gól a ten je nastartoval. Jejich tlak sílil a my jsme nebyli tak hladoví jako soupeř."