V domácí sestavě chyběl útočník Rok Pajič, jenž dostal za faul v pondělním čtvrtém duelu pětizápasový trest. „Domácí hráč jel s pukem a naháněl ho David Kuchejda. Koukal do ledu a jel směrem do našeho obranného pásma. Musel jsem vyrazit proti němu, on jak koukal dolů, tak o mně nevěděl a trefil jsem ho ramenem. Rozhodně ne loktem. K soupeřům mám respekt, loket bych nikdy nezvedl do vzduchu," nabízí svůj pohled na hodně diskutovaný zákrok.

Výše trestu ho překvapila. „Pět zápasů je hodně. Jak jsem to viděl na videu, tak faul to byl, ale takových soubojů je v zápase hodně. Jenže většina hráčů se v takové situaci zapře a nic se prakticky nestane," míní.

I bez Pajiče vlétli domácí do zápasu jako uragán a odehráli možná nejlepší třetinu v sezoně. Soupeře doslova válcovali a díky třem přesilovkovým gólům si vytvořili pohodový náskok.

Hned v 1. min. měl velkou šanci Heřman. Sice Vaněčka nepřekonal, ale o chvilku později už byl úspěšnější, když se k němu v přesilovce odrazil puk a tentokrát už brankáře Benátek prostřelil.

V 7. min. přišel zkrat ze strany hostujícího Říhy, který dal Heřmanovi hlavičku a byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání. Jeho nedisciplinovanost potrestal výstavní dělovkou od modré Nouza.

Rovné dvě minuty odehrál Motor dokonce ve dvojnásobné početní výhodě. Sice ji nevyužil, ale přišla další klasická přesilovka, kterou zužitkoval Rob přesnou střelou do horního růžku.

„Přesilové hry nám pomohly. Sehráli jsme je velmi dobře a tři góly jsou moc důležité. Špatná z naší strany nebyla ani přesilovka pět na tři, ve které nám chyběl i kousek štěstí. Šancí jsme měli i na víc než tři góly," všiml si Pajič.

Hosté byli v úvodním dějství prakticky neškodní. „Oni ale hráli půl třetiny v oslabení, takže se ani nedostali pořádně k nám do pásma. To pro nás bylo jenom dobře. Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu. Vedení 3:0 je slibné, ale pořád ještě není vyhráno. Musíme se soustředit na každé střídání," apeloval Pajič na své spoluhráče.

Parádní první třetina ze strany domácího celku udala ráz celému zbytku zápasu. Jihočeši i nadále kontrolovali hru, ale už přece jen nebyli tak hladoví po gólech. Jenže zaplněná hala se v polovině utkání přece jen dočkala, když na 4:0 zvýšil Švihálek.
Tím byl pátý zápas dramatické série definitivně vyřešený. Motor měl jasně navrch a soupeře k ničemu nepouštěl, Hosté z Benátek už byli zase smíření s osudem a spíše šetřili síly na nedělní šesté utkání na svém ledě.

„Bylo to dobré. Z naší strany tam byla stejná soustředěnost jako v první třetině. Daří se nám hrát s co nejmenším množstvím chyb. A pokud už nějakou uděláme, máme jistotu Blaženu v brance. Soupeř tam neměl skoro nic, k ničemu jsme ho nepustili. My jsme naopak Švihasem přidali krásný čtvrtý gól. Hotové to ještě není, ale pokud ke třetí třetině kluci přistoupí zase stejně zodpovědně, tak se o výsledek nebojím," okomentoval Pajič z novinářské tribuny druhé dějství.

Domácí tým dal na Pajičovu radu a ani ve třetím dějství nepolevil v koncentraci. Hned v jeho úvodu se protáhl do útočné třetiny Heřman, vymetl horní růžek hostující klece a Budvar arénou zněla „Pátá". Trenéři Benátek reagovali střídáním gólmanů: Vaněčka nahradil Fučík.

Ani on však dlouho čisté konto neudržel. Po krásné individuální akci ho překonal Vaniš. Na 7:0 pak upravil přesilovkovou tečí Přibyl a elitní Strakův útok šel deset minut před koncem šetřit síly do kabiny.

Zbytek zápasu už se dohrál v obrovské euforii zaplněné haly. Hledištěm obíhala mexická vlna a pozorný gólman Bláha mohl slavit další nulu.

Branky a nahrávky: 5. Heřman (Rob, Nouza), 9. Nouza (Mucha, Heřman), 14. Rob (Boháč), 29. Švihálek (Přibyl), 42. Heřman (Jos. Straka), 45. Vaniš (Přibyl), 50. Přibyl (Bohunický, Suchánek). Vyloučení: 7:6 (navíc host. Říha 5 + do konce a Špaček 10 min.), využití: 4:0. Rozhodčí: Jílek, Petružálek – Kreuzer, Rozlílek. Diváci: 6308. Stav série: 3:2.
ČEZ Motor: Bláha – Punčochář, Žovinec, Mucha, Vráblík, Suchánek, Bohunický, Semrád, od 46. navíc Škopek – Kuchejda, Rob, Boháč – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, Přibyl, Švihálek – Švec, Trummer, Pašek.Trenéři Rosol a Bělohlav.

Hlasy trenérů - Radek Bělohlav (Motor): "Zápas jsme zvládli od první minuty. Pomohly nám přesilovky, ve kterých jsme dali čtyři góly. Poprvé v sérii jsme se dostali do vedení, ale rozhodnuto ještě stále není."

Antonín Nečas (Benátky): "Prohráli jsme, ale jdeme dál. Sérii ještě zkomplikujeme. Motor u nás prohrál 4:7, my jsme zase tady prohráli 0:7. Rozhodně nic nevzdáváme."