Motor udolal Frýdek až v prodloužení, jediný gól zápasu dal Pavel Pýcha

České Budějovice – V osmém kole první WSM ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru nad Frýdkem-Místkem gólem Pavla Pýchy 1:0 v prodloužení. Další zápas sehrají v sobotu ve Vsetíně (17.30).

27.9.2017

MOTOR České Budějovice - HC Frýdek Místek v Českých Budějovicích.Foto: Deník / Jaroslav Sýbek

Do domácí sestavy se po dlouhé pauze vrátil uzdravený forvard Květoň, chybějí naopak marodi Mucha a M. Novák. Do branky se opět postavil Kváča. Hosté přijeli jako druhý celek tabulky s nejlepším gólmanem soutěže Strmeněm, zkušenými beky L. Kovářem s Ovčačíkem a dalšími kvalitními hokejisty.

Úvodní třetina se odehrála zcela v režii Motor, který od začátku uzamkl soupeře před jeho brankou. Strmeň se ocitl v ohni střel, ale potvrzoval své nesporné umění. Poměr střel na branku byl v úvodním dějství 20:5, ale na ukazateli skóre svítilo 0:0.

Hned v první minutě se ocitl po Kutlákově střele sám před frýdeckým brankářem Dostálek, ale ani nadvakrát ho nepřekonal. V další velké možnosti neuspěl ani Vlček. Nebezpečně pálil Galamboš, Nedorost předložil kotouč do dobré pozice Čermákovi, ten však mířil jen do frýdeckého fantoma v brance. Tolik výčet těch největších možností domácího celku v úvodním dějství. Vedoucí gól nepřinesly ani tři přesilové hry.

Hosté měli jedinou šanci. Po kiksu domácí obrany zůstal sám před Kváčou Klimša, na českobudějovického gólmana však nevyzrál.

„Škoda, že jsme něco nevyužili. Šancí bylo plno. Střílíme hodně po ledě, chtělo by to zvednout nahoru,“ nabídl svůj postřeh z novinářské tribuny obránce Motoru Ján Mucha, jenž se dává dohromady po operaci kolena. „Hosté zatím nekoušou, jsou absolutně neškodní. Dlouhou cestu autobusem ještě nerozjezdili,“ přidal ještě s úsměvem k výkonu hostí.

Jenže po změně stran už převaha Motoru nebyla ani zdaleka taková. Frýdek také díky dvěma přesilovkám začal kousat a zachytal si i Kváča. Domácí tlak byl bohužel minulostí.

Blíže ke gólu měli nakonec Slezané. Kovařčík však v přesilovce nasměroval kotouč naštěstí jen do tyče. Také dělovka Hamana o chvilku později cinkla o břevno Kváčovy svatyně.

Závěr druhé třetiny ale patřil domácím. Pajičova velká šance však gólem neskončila a Květoň neproměnil ani trestné střílení.

„My hrajeme pořád stejně, ale soupeř se zlepšil,“ konstatoval Mucha po druhé třetině. „Už rozjezdili ten autobus. Na jejich přesilovky se hezky kouká a v uších po těch tyčkách zvoní ještě teď,“ neztrácel nadhled.

Třetí třetina, to bylo hlavně čekání na osudovou chybu. Rozhodnout mohl hostující Pechanec, Kváča se však zaskvěl, a svůj tým podržel i při tečované střele Kaluse. Závěr vyzněl z domácí strany hodně do ztracena, takže prodloužení bylo nevyhnutelné.

O bodu navíc pro Jihočechy mohl rozhodnout Kanaďan Crowder. Dvakrát spálil vyloženou šanci. Obránce Pýcha byl přesnější a Dostálkovu výzvu přetavil v dvoubodové vítězství.

Branka a nahrávky: 63. Pýcha (Dostálek, Galamboš). Vyloučení: 5:4, bez využití. Rozhodčí: Kostourek, Doležal – Malý, Šimán. Diváci: 5325. ČEZ Motor: Kváča – Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost – Crowder, Galamboš, Dostálek – Šulek, Vlček, Heřman – L. Květoň, Káník, Marcel. Trenéři Stavjaňa, Štrba a Bombic.

Hlasy trenérů – Antonín Stavjaňa (Motor): „Odehráli jsme výborně první třetinu, ve které jsme měli spoustu střel. Možná to chtělo z naší strany lepší clonění, aby některá skončila gólem. Od druhé třetiny se hra vyrovnala a pak už se čekalo, kdo udělá rozhodující chybu.“

Marek Malík (Frýdek): „Věděli jsme, že hrajeme s favoritem celé soutěže. Připravovali jsme se na úvodní nápor Motoru, přesto nás domácí až brutálně přestříleli. Měli jsme až zbytečný ostych. Od druhé třetiny se nám ale podařilo hru vyrovnat. Vynikající výkon podal náš gólman Strmeň. Bodu si ceníme, v Budějovicích se moc získávat nebudou.“

Autor: Pavel Kortus

27.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 20 000 Kč Pracovníci v oblasti prodeje jinde neuvedení servisní poradce. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KONTAKT POUZE EMAILEM!!!!!, - pracovní poměr na dobu neurčitou;, Popis pozice: sjednání termínu, příprava termínu, záznam a vystavení zakázky, zajištění opravy a servisních úkonů, kontrola kvality práce, příprava vozidla na vrácení zákazníkovi, vrácení vozidla a vyúčtování přijetí opatření k zajištění kvality práce,vyřizování reklamací;, Požadujeme: středoškolské vzdělání technického směru, zkušenost na obdobné pozici výhodou, znalost práce na PC, časová flexibilita, komunikativnost a profesionální vystupování, zákaznicky orientovaný přístup ŘP skupiny B - aktivní řidič, pečlivost, zodpovědný přístup, loajalitu, samostatnost, odolnost vůči stresu;. Pracoviště: Uni auta s.r.o., Jiráskovo předměstí, č.p. 2247, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Klára Götzová, +420 739 401 203. Kultura a sport - Kultura a sport Maséři (kromě odborných masérů ve 20 000 Kč Maséři (kromě odborných masérů ve zdravotnictví) Masér wellness. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, provádí všechny formy a druhy masáží, na které je proškolen, včetně klasické masáže., Požadujeme:, kvalifikaci v oboru masér – osvědčení Masér pro sportovní a rekondiční masáž mimo oblast zdravotnictví (kurz akreditovaný MŠMT ČR);, certifikáty pro tyto masáže – lymfatická, reflexní, lávové kameny, havajská, anticelulitidní, indická antistresová hlavy; požadavkem je alespoň polovina z uvedených certifikátů; doplnění chybějících kurzů je možné domluvit individuálně;, zdravotní způsobilost;, znalost NJ vítána;, příjemné jednání a vystupování; spolehlivost, zodpovědnost, pracovitost., Nabízíme:, zázemí stabilní společnosti; příjemné pracovní prostředí; , motivující finanční ohodnocení; , 5 týdnů dovolené, 4 dny zdravotního volna; , odborné vzdělávání; pestrý sociální program – např. zaměstnanecké stravování za atraktivní cenu, příspěvek k penzijnímu připojištění ve výši Kč 500,- měsíčně, vouchery v hodnotě Kč 1 500,- na nákup potřeb v rámci preventivní zdravotní péče, zvýhodněný vstup do wellnesscentra, výhody spojené s poskytnutím karty Sphere Card, odměny u příležitosti pracovního výročí.. Pracoviště: Slatinné lázně třeboň s.r.o., Lázeňská, č.p. 1001, 379 01 Třeboň. Informace: Renata Levá, +420 384 750 842. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 20 000 Kč Řidiči autobusů v dálkové přepravě osob řidiči autobusů v dálkové přepravě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: ŘP sk.D; profesní průkaz; digitální karta; psychologické vyšetření; trestní bezúhonnost; pracovní poměr na dobu neurčitou; plný pracovní úvazek; dělené směny; zvláštní peněžité odměny;. Pracoviště: Čsad jindřichův hradec a.s., U Nádraží, č.p. 694, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Petr Král, +420 567 121 271. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 21 000 Kč Řidiči vysokozdvižných vozíků pomocný řidič vysokozdvižného vozíku. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dovednosti: Průkaz VZV. Tato pozice je kombinovaná. Jedná se o výpomoc hlavnímu řidiči VZV a práci dělníka v dřevovýrobě, případně po zapracování obsluha dřevoobráběcího stroje. , Jazykové znalosti: nejsou požadovány, Pracovní doba 6:00 - 14:30 hod., 21.000Kč, příspěvek na stravování 50%, pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení. Pracoviště: Alpenest s.r.o., 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Veronika Háková, +420 384 325 880.

Mladíci museli na Dobré Vodě spolknout první porážku

Fotbalisté Kardašovy Řečice doma podlehli Suchdolu 1:2.
23

Suchdol uspěl na řečické půdě a probojoval se do čela

Pohodová výhra Motoru v Kadani

Kadaň - Dnešní utkání 7. kola Chance ligy mezi hokejisty Kadaně a Českých Budějovic ještě ani pořádně nezačalo a Motor už prohrával.

Velká závodnice je, když...

České Budějovice – Životní úspěch patnáctileté překážkářky Sokola Č. Budějovice Terezky Babické na víkendovém mistrovství ČR žákyň v Jablonci jsme zaznamenali: dva tituly – na 100 m v krajském rekordu 13,94, na 200 m dokonce v rekordu České republiky 27,87…

Premiéra vyšla. Vajgar zvítězil na vimperském ledě

Vimperk – V úvodním kole krajské ligy hokejistů jindřichohradecký HC Vajgar vyhrál ve Vimperku 4:2.

Házenkářky smetly Otrokovice rozdílem 15 gólů

Jindřichův Hradec - Ve druhém kole I. ligy se jindřichohradecké házenkářky představily doma proti Jiskře Otrokovice, kterou smetly 38:23.