Z domácí sestavy vypadl oproti sobotnímu čtvrtému duelu v Přerově nemocný obránce Kolmann, hosté se museli obejít bez distancovaného provokatéra Goiše.

Horší vstup do utkání si příznivci Motoru snad ani nemohli představit. Po Muchově faulu hráli hosté přesilovku. Palovu střelu od modré Bláha jen vyrazil a Král pohodlně dorazil. Po pouhých osmadvaceti vteřinách hosté vedli. „Z naší strany to byl špatný začátek. Nebyli jsme před vlastní brankou dost důrazní. To se nesmí stát," konstatoval útočník ČEZ Motoru Martin Heřman, jenž je stále na marodce a zápas sledoval z novinářské tribuny.

Jenže parta trenéra Bělohlava dokázala bleskově otočit. Nejprve vyrovnal po pohledné kombinaci při přesilovce pět na tři Rob a ve 4. min. už domácí celek vedl. V pokračující klasické početní výhodě zůstal sám před Klimešem Nouza a s přehledem zakončil. „Bylo důležité, že se nám to podařilo takhle rychle otočit," chválil si Heřman.

Pořádně divoký začátek utkání ale pokračoval. Po rychlé akci soupeře si Bohunický před brankou nepohlídal Stoklasu a bylo vyrovnáno.

Domácí měli navrch, byli aktivnější, ale další vyložené šance už si nevytvářeli a střely z dálky pochytal Klimeš. Naopak v závěru úvodního dějství propadli hráči v modrých dresech v útočném pásmu a Grof po rychlém přečíslení doslova propálil Bláhu. „Přerov čekal na brejky a dvakrát jim to tam spadlo. To byla škoda," zachmuřil se Heřman.

Hosté z Přerova v první třetině nehráli zdaleka tak důrazně jako v prvních čtyřech zápasech. „Není to tak vyhrocené," přikyvoval Heřman. „Přece jen už je to páté utkání a není tolik sil. Ale věřím, že to otočíme," důvěřoval svým spoluhráčům.

Jeho návrat na led je stále s otazníkem. „Jdu na CT vyšetření. Po něm se uvidí. Už mě svrbí ruce, ale to asi tři měsíce," hořce se usměje.

Hned na začátku druhé části hry hráli domácí téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři a na jejím konci vyrovnal výstavní dělovkou Květoň. „To vyšlo. Rychlé vyrovnání jsme potřebovali," chválil si Heřman.

Jenže pak se hra opět vyrovnala. Motor měl i patřičný kus štěstí. To když Dostálek v přesilové hře nastřelil tyč Bláhovy klece. Ve 36. min. však bylo znovu zle. Vyloučení Roba potrestal Stoklasa – 3:4. „Je to takový zvláštní zápas," kroutil Heřman hlavou po druhé třetině. „Nevím, čím to je. Nejsme schopni si vynutit takový tlak jako vždycky. Musíme se víc tlačit do branky. Kolikrát ještě zbytečně někoho hledáme nahrávkou. Je třeba vytvořit větší tlak na gólmana. Pořád ale věřím, že to otočíme," neztrácel víru před závěrečným dějstvím.

Kritický moment přišel hned na úvod třetí třetiny. Gólovku Dostálka však zlikvidoval Bláha. Ještě, že Motoru vycházely přesilovky. Již čtvrtou využil svým druhým gólem Květoň a ve 44. min. se začínalo zase znovu.

V 52. min. zaplněná Budvar aréně doslova expolodovala. Kapitán Straka se dostal k opakované střele a našel místo přesně v horním růžku Klimešovy klece.

Jenže pět minut před koncem bylo opět vyrovnáno. Novotnému nejprve prošel faul na Straku a poté nechytatelnou dělovkou srovnal skóre. Vynutil tak svému týmu prodloužení.

Nastavená desetiminutovka branku nepřinesla. Nájezd proměnili hostující Kovařík i domácí Nouza, poté přerovský Dostálek a kapitán Motoru Straka. Sýkoru poté vychytal náhradní Kváča a o postupu rozhodl Chovan.

Branky a nahrávky: 3. Rob (Jos. Straka, Zíb), 4. Nouza (Rob, Jos. Straka), 23. L. Květoň (Zíb, Jos. Straka), 44. L. Květoň (Vráblík), 52. Jos. Straka (Babka), rozh. náj. Chovan – 1. Král (Pala), 7. Stoklasa (Popelka), 19. Grof (Procházka, Dostálek), 36. Stoklasa (Popelka), 55. Novotný (Kovařík). Vyloučení: 4:7, využití: 4:2. Rozhodčí: Petružálek, Souček – Rozlílek, Kokrment. Diváci: 6340. Konečný stav série: 4:1.
Motor: Bláha (na náj. Kváča) – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec – Chovan, Pajič, L. Květoň – Nouza, Jos. Straka, Kuchejda – Točík (32. Prokeš), Mikyska, Babka – L. Marek, Rob, Švihálek. Trenéři Bělohlav a Štrba.

Hlasy trenérů – Radek Bělohlav (Motor): „Dvě třetiny byl soupeř lepší. Naše první třetina byla nejhorší v sérii. Do hry nás vrátily přesilovky. Penalty jsou loterie, ale jsme rádi, že jsme vyhráli a postoupili."

Petr Dočkal (Přerov): „Obě družstva produkovala svůj styl hokeje. Na obou týmech už byla znát únava. Soupeř prokázal svou kvalitu. Nám chybělo trochu štěstíčko, domácí byli šťastnější. Musím mu pogratulovat a přeji mu, aby došel co nejdál. Mužstvo na to má."