Hosté nastoupili ve vítězné sestavě z domácího duelu s Kladnem, Valaši se museli obejít bez zraněných opor Němce, Honejska a exjihočecha Vopelky.

Už ve třetí minutě poprvé jásala patnáctičlenná skupinka věrných fanoušků Motoru za zlínskou brankou. Velmi dobře hrající čtvrtá řada předvedla pohlednou akci, na jejímž konci Holec našel Tomana a ten zamířil neomylně pod horní tyčku Kašíkovy klece – 0:1.

Vedoucí gól hosty uklidnil a v první celkem poklidné třetině kontrolovali hru. Druhý gól mohl přidal proti svým bývalým spoluhráčům Ondráček, jenže v dobré pozici na Kašíka nevyzrál.

Po změně stran se s góly roztrhl pověstný pytlík. Nejprve se Fryšara proháčkoval až před Hrachovinu a posadil mu kotouč pod horní tyčku – 1:1. Hostující prapor ale rychle pozvedl kdo jiný než kapitán Gulaš. Vybojoval puk a své sólo zakončil čítankovým blafákem.

Jenže vyrovnáno bylo znovu za pouhých čtrnáct vteřin. Slováček až nepochopitelně propadl ve středním pásmu, Svoboda jel sám na na gólmana Motoru a zakončil opět nad jeho rameno.

V polovině zápasu šel Zlín poprvé do vedení, když za Hrachovinova záda prolétl tvrdý projektil od modré z hole Novotného. Jihočechy však opět podržel kapitán Gulaš. Po Pechově nahrávce zamířil střelou z první přesně mezi Kašíkovy betony a po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 3:3.

Třetí dějství přineslo úpornou bitvu o rozhodující gól. O něco lepší byli Berani, ale pak také oni propadli ve středním pásmu a při přečíslení předvedl Štencel na beka až neuvěřitelně chladnokrevnou koncovku – 3:4.

Závěr zápasu hosté zvládali a k souvislému tlaku soupeře prakticky nepustili. Až v půlminuty před koncem se Zlínští dostali k power play, ale poctivě bránící Motor a výborný Hrachovina vyrovnání nepřipustili.

Branky a nahrávky: 22. Fryšara (Šlahař, Ferenc), 24. Jan Svoboda (Hejcman), 30. M. Novotný (Hejcman, Jan Svoboda) – 3. Toman (Holec, Bindulis), 24. Gulaš, 34. Gulaš (Pech), 49. Štencel (J. Ondráček). Vyloučení: 0:2, bez využití. Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Lederer, Rožánek. Diváci: 2582.

Motor: Hrachovina – Bindulis, Vráblík, Bučko, Piskáček, Štich, Slováček (26. Štencel) – Vondrka, M. Hanzl, Abdul – Gulaš, Pech, J. Ondráček – Valský, D. Voženílek, Venkrbec – Holec, Toman, M. Beránek. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Hlasy trenérů - Robert Svoboda (Zlín): "Zaskočil nás rychle inkasovaný gól. Po přestávce jsme přidali na bruslení a vrátili jsme se do zápasu. Nakonec jsme těsně prohráli, když jsme v utkání nebyli horší."

Jaroslav Modrý (Motor): "Měli jsme dobrý začátek. V prostřední třetině nás soupeř zatlačil a ztartili jsme vedení. Jsem rád, že jsme ve třetí části našli cestu k vítězství. V obraně máme mezery, ale snažíme se hrát hokej pro diváky."