Výjimečně se neprodlužovalo. Karlovy Vary ve vyrovnaném duelu ve 24. kole Tipsport extraligy porazili českobudějovický HC Mountfield 3:2.

Posledních šest vzájemných zápasů se muselo rozhodovat v nastavení a vždy vládly České Budějovice. Toto klání mělo jiný výsledek i průběh.

Zápas moc ruchu nepřinesl. Ani branek moc nepadlo, alespoň v prvních dvou třetinách. Takže se dá říci, že došlo na klasický souboj dvou týmů, které spolu hrají vyrovnané utkání. V těch se bojuje, ale jinak nic.

Úvodní třetina utkání se nesla ve znamení Energie. Alespoň co se týče střílení branek. Jediný kdo se dokázal prosadit byl obránce Martin Gründling, když v. 10. minutě propálil vše co mu stálo v cestě. Gólman Jakub Kovář si kotouče všiml, až když mu pro svištěl podél hlavy.

Ve druhé části také padla jedna branka. Tentokrát se musel za svá záda otočil Lukáš Mensator.

Ve 28. minutě se domácí beci špatně dohodli a přenechali prostor na pravém křídle Rudovi Červenému. Ten s časem i kotoučem na holi naložil nejlépe jak mohl. Vymetl horní růžek Mensatorovi branky a vyrovnal.

V dalších minutách druhé dvacetiminutovky se diváci spíše nudili než bavili. Oba celky toho totiž moc nenabídly stejně jako v první části.

Poslední třetina byla na branky nejštědřejší. Ve 47. minutě se dokázal prosadit Dej a o necelých sedm minutek na to předal třetí branku Energie po spolupráci z Zuckerem Skladaný.

Hosté ještě v 57. minutě vykřesali jiskřičku naděje v podobě snížení Mertla. Ale to už bylo z utkání vše. Mountfieldu nepomohla ani závěrečná power play umocněná přesilovkou.24. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary – HC Mountfield České Budějovice 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Gründling (Melenovský, Skladaný), 47. Dej (Pech, Zaťovič), 53. Skladaný (Zucker, Kupec) – 28. Červený (Sailer, Ptáček), 57. Mertl (Kuchejda). Rozhodčí: Fraňo, Turčan – Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 2855.

Karlovy Vary: Mensator – D. Nosek, Přindiš, Bombic, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Gründling, Gulaši – Kumstát, Skuhravý, Mikeska – Dej, Pech, Zaťovič – Skladaný, Melenovský, Košťál – Kuběna, Kupec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

České Budějovice: Jakub Kovář – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš, Kolarz – Kotalík, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Langhammer, Martynek – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný – Červený, Podlešák, Sailer – Burian. Trenéři: F. Výborný a Kupka.