Kde je podle vás hlavní příčina porážek v obou úvodních duelech sezony?
Snažili jsme se plnit stanovenou taktiku, ale v obou zápasech jsme tam měli úseky, kdy jsme byli trochu pobláznění. Začali jsme lítat po ledě i na místa, kde jsme třeba vůbec neměli být. Z toho nás soupeři přečíslovali a vytvářeli si šance. Nebyli jsme ani dostatečně důrazní.

Je vaším největším problémem malá střelecká produktivita?
Ve dvou zápasech jsme dali jen tři góly, což je určitě málo. Především před soupeřovou brankou musíme zvýšit důraz. Je třeba se více tlačit do branky a hodně střílet. Třeba doma s Vítkovicemi jsme dostávali góly z dorážek. Podobně musíme hrát i my a být před brankou soupeře nepříjemní. My jako útočníci pak musíme pomáhat bekům. Hlavně jsme ale doplatili na hluché pasáže, ve kterých  jsme inkasovali.

Všechny tři góly dala vaše řada s Lukášem Květoněm a Jakubem Langhammerem. Alespoň z vašeho osobního pohledu můžete být se vstupem do sezony spokojen?
Co se týká naší lajny, tak to vypadá, že jsme si celkem sedli. Dobře bruslíme, na ledě se vidíme a vytváříme si šance. Nemůžeme se na to ale dívat tímto pohledem. Jako tým jsme prohráli dva zápasy, což není dobré. Musíme co nejdřív začít bodovat a udělat nějakou vítěznou sérii, aby nám soupeři neodskočili. Potom už by se to dohánělo jen velice těžko. Liga je velmi vyrovnaná, a přestože bude ještě hodně dlouhá, nebylo by dobré nabrat hned na začátku nějakou ztrátu. Nejlepší by bylo vyhrát hned v pátek s Libercem.

V minulých sezonách jste se v Karlových Varech pohybovali ve spodních patrech tabulky. Když jste se po nedělním druhém kole podíval na tabulku a viděl svůj tým na posledním místě, nedostal jste trochu strach, že vás čeká něco podobného?
K Varům bych to přirovnávat nechtěl. Je teprve začátek sezony. Nějaké to mírné déja vu tam je, ale snažím se na to prostě nemyslet. Poslední sezony nám ve Varům jako mužstvu celkově nevyšly. Tady je předčasné házet flintu do žita. Jsou to jen dva zápasy a stále se v uvozovkách nic neděje. Je třeba si to srovnat v hlavách, začít každý od sebe a poctivě makat.  Všichni musí vědět, co mají na ledě dělat. Musíme bojovat jeden za druhého.

V NHL došlo k očekávané výluce. Je pro vás lákavá vidina zahrát si v extralize proti Jaromíru Jágrovi a dalším hvězdám?
Sleduji vývoj situace a určitě mě láká zahrát si proti takovým hráčům, jako jsou Jágr nebo Plekanec. Pro fanoušky i celou ligu to bude určitě přínos. Soutěž dostane větší šmrnc a ještě víc ji to zkvalitní. Byl bych rád, kdyby někdo přišel i do našeho týmu. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.