Utkání Vajgaru s Klatovy, které na tom byly před vzájemným soubojem v tabulce ještě hůř než Jihočeši, jasně dokumentovalo současnou úroveň celků ve spodní části třetí nejvyšší tuzemské soutěže.

Pohled na prořídlé střídačky obou soupeřů byl tristní. Domácí totiž dali dohromady pouze čtrnáct hráčů do pole, hosté jen o jednoho víc.
V první třetině Klatovy svého soupeře zchladily dvěma góly, na které však Jihočeši po přestávce dokázali odpovědět a po trefách Jasečka s Voříškem ve 25. minutě vyrovnali. Vajgar se nadechl k náporu, další možnosti však nezužitkoval a v polovině zápasu za to pykal – 2:3.

Závěr druhé třetiny by domácí tým nejraději vymazal z paměti. V poslední minutě přišly dvě velké chyby a hosté si tak do třetí dvacetiminutovky odnášeli komfortní tříbrankový náskok.

Naděje hradeckým hokejistům svitla ve 47. minutě po trefě Dvořáka, jenže o minutu později přišla další minela, kterou hosté potrestali a uzavřeli tím skóre – 3:6.

„Úvod zápasu nám nevyšel, udělali jsme dvě chyby, které soupeř potrestal. Začátek druhé třetiny se nám povedl a vypadalo to, že Klatovy porazíme. Přišly však další individuální chyby, které nás srazily zpátky do kolen a už jsme se z toho nedostali. Moc mě to mrzí i kvůli fanouškům, kteří nás podporovali až do samotného konce utkání. Tyhle chyby se opakují, snažíme se pracovat na jejich odbourání, ale opakují se pořád u stejných hráčů," uvedl po utkání pro klubový web trenér Vajgaru Milan Kupka.

O mnoho spokojenější byl pochopitelně jeho klatovský protějšek. „My jsme jeli do Hradce s tím, že už jsme chtěli urvat nějaké body venku. Vajgar byl před námi, báli jsme se, že bude mít větší posily z Budějovic, což se nakonec nepotvrdilo. Hrál se vyrovnaný zápas, který se zlomil a rozhodl v poslední minutě druhé třetiny, kdy jsme dali dva góly. Kluci to odmakali, disponujeme mladým manšaftem a tyto body jsou pro nás zlaté. Venku jich asi moc získávat nebudeme," poznamenal hostující kouč Radek Mužík.

Už ve středu čeká v tabulce patnáctý Vajgar zápas v Bílině, která je hned za ním na předposledním místě.

J. HRADEC – KLATOVY 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Branky: 21. Jasečko (Voříšek, Dvořák), 24. Kocar (Jasečko, Dvořák), 47. Dvořák (Kocar, Voříšek) – 5. Čuban (Vondryska), 12. Bernad (Farný), 30. Vondryska (Čuban), 40. Topinka (Martinec, Pacanda), 40. Čuban (Vondryska, Zeman), 49. Pouska (Čuban, Hucl).
Rozhodčí: Talpa – Dančišin, Mertl. Diváci: 355
Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0.
Poměr střel: 33:29.
Vajgar: Bláha – Tržil, Jasečko, Popelka, Pekárek, Štěpán – Kocar, Voříšek, Dvořák – Mavrojanidis, Kasalý, Kotrla – Mazanec, Tomšík, Jasanský.