Hokejisté prohráli v Písku 1:4. V neděli je čeká doma další derby s Milevskem (18).


Konečný a poměrně jednoznačný výsledek totiž ne zcela přesně vypovídá o dění na hrací ploše. Domácí hokejisté sice byli aktivnější, to ano, nicméně k solidnímu výkonu přidali i pořádnou porci štěstí. A to zejména ve druhé třetině, v níž paradoxně zaznamenali tři góly a ani jediný neinkasovali.

„V prostředním dějství jsme byli lepší než soupeř, ovšem měli jsme skutečně velkou smůlu v koncovce. Nastřelili jsme totiž třikrát brankovou konstrukci a zahodili i dva sólové nájezdy. Ale nehraje se na krásu, nýbrž na góly,“ lakonicky podotkl výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Jeho slova potvrdil i písecký kouč Vladimír Caldr, když přiznal, že Vajgar mohl ve druhé části vstřelit minimálně čtyři góly.

„Hráčům však slouží ke cti, že ani přes nepříznivé skóre zbytek střetnutí nevypustili a bojovali až do konce. S výsledkem pochopitelně spokojeni nejsme, ale herní projev rozhodně špatný nebyl,“ hájí hokejisty.

Vajgar se tentokrát musel obejít bez své brankářské jedničky Tomáše Kubeše, který onemocněl chřipkou. Zastoupil jej chomutovský extraligový junior Juraj Hollý a nevedl si špatně.

„Naznačil své možnosti. Za góly nemůže, třikrát inkasoval po dorážkách před brankou, jednou z přesilovky.“

I přes porážku zůstali hokejisté Vajgaru na dostřel elitního kvarteta, když nyní na čtvrtý Benešov ztrácejí čtyři body. V neděli je na programu 34. kolo, v němž do Jindřichova Hradce zavítá k dalšímu jihočeskému derby Milevsko.

„Pokud hráči předvedou stejné nasazení jako v Písku, měli bychom být úspěšní. Zapracovat je ale potřeba na střelbě. Máme sice šikovné hráče, ale ti na můj vkus vyvíjejí příliš málo pokusů. To musíme určitě zlepšit,“ míní Dvořák.

JAK VAJGAR NASTOUPIL:
Hollý – Lang, Bláha, Vejvar, Chmel, Klíma, Fiedler, od 30. Všetečka – Šťastný, Dvořák, Skokan – Mäkelä, Kurikka, Šulčík – Szakal, Mužík, Hofmeister – od 41. Dolina, Mazanec.