Nad Kladnem letos dokázali českobudějovičtí hokejisté dvakrát zvítězit, ale potřetí už se jim to nepodařilo. Tentokrát to z jejich strany nebyl úplně povedený zápas. „Utkání jsme neodehráli v takovém stylu, v jakém bychom si představovali. Nebylo to ono," souhlasně přikývne asistent trenéra a sportovní ředitel klubu Radek Bělohlav. „Chyběl nám větší důraz a něco navíc v naší hře. Asi jsme si mysleli, že to přijde jednodušeji," pokrčí rameny.

Kladnu tentokrát stačil na tři body jen průměrný výkon. „Abych řekl pravdu, tak Kladno nehrálo vůbec nic. Hlavně v první třetině. Kdyby tam byl z naší strany větší důraz a další aspekty, které naši hru zdobí, tak bychom domácí rozhodně potrápili víc. Ale nepřišlo to. Musíme tomu příště dát víc. Vybičovat se pokaždé. Ať je to vánoční zápas s Mostem, nebo právě třeba utkání na Kladně," apeluje na své svěřence.

V důležitém utkání mužstvo rozhodně chtělo uspět, ale na ledě to až takové nebylo. „Snažili jsme se připravit co nejlépe, ale bohužel jsme nedali góly. Především v první třetině jsme tam nějaké šance měli. Ale jak už jsem řekl, chyběl nám větší důraz. Ve druhé třetině jsme z našich pološancí zkoušeli vytvářet ještě něco dalšího. Tím jsme se nedostávali ke střelbě. Na malém hřišti na Kladně je třeba střílet ze všech pozic, protože jste pořád blízko brance," konstatuje.

Právě ve druhé třetině měli hosté pouhých sedm střel. „Přitom jsme měli puk docela často na hokejkách. Sedm střel, to je ale na náš tým velice málo. Potřebujeme se dostat na náš obvyklý průměr pětačtyřiceti střel. Z toho už se pak nějaký gól urodí. To nám ale chybělo," posteskne si.

Do branky Motoru se možná trochu překvapivě postavil David Gába. Tři předcházející zápasy totiž odchytal Ondřej Bláha. „David si po vítězné sérii odpočinul, ale viděli jsme, že má pořád chuť. Zápas zvládl výborně. On rozhodně nebyl příčinou naší porážky," nešetří chválou směrem k postavou nevelkému gólmanovi.

Po delší pauze naskočil do hry obránce Kolmann, jenž měl problémy s kolenem. Chyběl naopak další bek Zíb. „Petr Kolmann šel na led poprvé v sobotu. Předtím se připravoval v posilovně a trochu jiným způsobem než ostatní hráči. Fyzicky na tom nebyl špatně, ale na ledě toho měl za sebou strašně málo. Nějaké chyby udělal, ale to se dalo očekávat," připustí.

Již ve středu čeká Jihočechy další těžký duel s Jihlavou. „Zápasy s Jihlavou bývají vždycky krásný a těšíme se na něj. Doufáme, že by se nám mohlo podařit potřetí za sebou vyprodat naši arénu. To by bylo nádherné," láká příznivce do hlediště.

Bude se hrát o druhé místo v tabulce, na které se Motor v případě tříbodové výhry posune. „Všichni ví, jak tabulka vypadá. Zápasy s Jihlavou ale mají náboj vždycky," ujistí Bělohlav.

Otazníky se vznášejí nad sestavou Motoru. Dlouhodobě mimo hru jsou Mucha, Pýcha, Heřman a Prokeš. Nejistý je start obránce Zíba. „O některé naše hráče se pokoušela chřipka, takže teprve uvidíme, jak na tom budeme," nechce Bělohlav více prozrazovat před atraktivním duelem.