Byl to z vaší stránky po všech stránkách povedený zápas?
Určitě byl povedený, i když první třetina byla z naší strany taková všelijaká. Nezačali jsme úplně dobře, ale naštěstí jsme zápas vyhráli. Ve druhé třetině jsme průběh utkání strhli na svou stranu a ukázali jsme kvalitu našeho mužstva. Utkání jsme vyhráli zcela zaslouženě.

Most je v tabulce poslední. Nemohlo tam být z vaší strany v úvodu zápasu i jisté podcenění, protože hosté kromě gólu měli ještě další dvě gólové šance?
Podcenění to myslím nebylo. Tohle se občas stane. Na začátku jsme byli občas o krok později a z toho vznikaly šance soupeře. Hokej je hra chyb a může se to stát. Nějaké jsme udělali, ale jinak jsme zaslouženě vyhráli.

Od stavu 2:1 jste začali mít výrazně navrch. Cítili jste na ledě velkou převahu?
Bylo to tak. Jakmile jsme o nějaký ten gól vedli, tak už byl zápas z naší strany jednodušší. Psychicky jsme byli nahoře a pak už se samozřejmě hraje lépe.

Co váš gól na 3:1, který působil hodně hokejově a pohladil hokejové labužníka na duši?
Z mé strany to asi bylo nečekané, že to bylo hokejové (úsměv). Ale povedlo se to. Viděl jsem, že hostující bek šel rovnou na Pepu Mikysku, tak jsem naznačil, že mu to dám, a on rovnou upadl. Udělal jsem si kličku do středu hřiště a rovnou z té kličky jsem vystřelil. Gólman už byl trošku z ideálního postavení a trefil jsem to.

Ke konci zápasu se schylovalo k bitce, když se do vašeho spoluhráče Josefa Mikysky pustil výrazně větší protivník. Šel jste ho bránit?
Byl skutečně asi o hlavu a půl větší než Mikeš. Jak už jsem několikrát říkal, nenechal bych kluky prát a vzal bych to na sebe. I když nejsem nějaký bitkař. Ale rozhodně bych do toho šel a nenechal bych prát spoluhráče z našeho útoku.

Ale v bitkách býváte úspěšný. Nelákalo vás to rozdat si to s ním před vyprodanou halou?
Abych pravdu řekl, tak ani ne. Chtěl jsem si zápas v klidu dohrát a jít domů. Byl to rozhodnutý duel a šlo hlavně o to, aby se člověk nezranil. Byla by škoda si v takové situaci něco udělat.

Co jste říkal faktu, že na poslední celek tabulky přišla vyprodaná aréna?
Co k tomu říct. Bylo to skvělé. Malinko jsme čekali, že přijde hodně lidí. Byl to poslední zápas kalendářního roku, diváci přišli a myslím, že si užili dobrý hokej se spoustou gólů. Prostě dobré.

V příštím týdnu vás čeká pořádná porce čtyř zápasů, z nichž první dva budou proti vedoucím dvěma celkům tabulky. Budete dobře připraveni?
Potřebujeme bodovat, abychom se na první dva týmy dotáhli. Vzali nám šest bodů, přesto tam není žádná velká propast. Chceme se dostat na první místo.

Na Silvestra a Nový rok máte volno. Hodí se?
Rozhodně. Na chvilku vypneme a odpočineme si od hokeje. To je vždycky důležité. Každý to asi stráví jinak, ale od soboty, kdy se sejdeme, musíme zase začít makat, abychom šli za tím cílem, kterým první místo je. Důležité pro nás budou všechny zápasy. A je jedno, jestli to je proti Kladnu nebo třeba proti Mostu.

Máte malou dcerku Lauru. Bývá na zápasech v hledišti?
Bývá. Chodí s maminkou, dědou i babičkou. Jsou jí dva měsíce. Vydrží tam celý zápas. V podstatě ho prospí. Mamka chce chodit na hokej, takže ji bere s sebou.