Oba duely skončily 4:3, první pro vás a druhý pro soupeře. V čem se lišily?
Zásadní bylo, že Třebíči ve druhém utkání vyšly přesilovky lépe než nám. To bývá v zápasech vyrovnaných týmů rozhodující. Kdo v play off sbírá góly v přesilovkách, ten vyhrává.

Z novinářské tribuny se zdálo, že se hosté lépe pohybují. Měl jste podobný dojem?
V obou zápasech na tom byla Třebíč pohybově dobře. Neřekl bychale, že byl rozdíl v bruslení. Spíše jim pomohlo také několik šťastných odrazů puku. Více jim to v přesilovkách lepilo. Důležité bylo, že dali v první třetině dva góly. Bylo tam z naší strany několik nedůsledností, které se v zápase vždycky udělají, a pak je otázka, jestli je soupeř potrestá.

V prvním zápase jste ani jednou neprohrávali, ve druhém se to samé podařilo Třebíči. Bylo to pro vývoj zápasu klíčové?
Určitě. Každý tým, který vede, tak má velkou výhodu. Nemusí se nikam tlačit a může si počkat na soupeřovy chyby. Stačí pak vycházet především z dobré obrany. Člověk nemá pocit, že se musí někam hnát, a nenadělá tolik chyb.

Trenér Třebíče Jiří Mička se na tiskovce po utkání vyjádřil v tom smyslu, že jeho tým byl po celý zápas lepší. Souhlasíte s ním?
To je hrozně subjektivní a těžko se to posuzuje. Z mého pohledu to byl vyrovnaný zápas. Hraje se na góly, hosté dali o jeden víc, tak asi o ten kousek lepší byli.

V první třetině jste dvakrát zamířil na trestnou lavici a pokaždé jste inkasovali. Nezdálo se vám především to druhé vyloučení až moc přísné?
To nemohu komentovat. O tom ať si udělá obrázek každý sám.

Jaký má člověk pocit, když dvakrát sedí na trestné lavici a jeho spoluhráči pokaždé inkasují?
Je to bezmoc, když člověk sedí na trestné a vidí, že v oslabení dostaneme gól.

Čtyři minuty před koncem jste dali kontaktní gól a v power play jste si i díky přesilovce vynutili tlak. Byla reálná šance vyrovnat?
Šance určitě byla a je velká škoda, že to tam kluci nedotloukli.

Co znamená vyrovnaný stav 1:1 pro další vývoj série?
To je úplně jednoduché. Čeká nás další zápas, je to další šance získat bod a na to se musíme soustředit. Je třeba jít zápas od zápasu a na tom stavět. Bez ohledu na to, jaký je stav série.

Bude podle vás hrát Třebíč na svém stadionu jinak?
Domácí stadion pro ně bude rozhodně výhodou. Je tam specifické menší hřiště, nad které je nakloněná tribuna. Bývá tam pořádný bengál, ve kterém na ledě není slyšet vlastního slova. Atmosféra tam bývá dost nepřátelská, ale věřím, že nás přijedou podpořit naši fanoušci a budeme tam zase jako doma. Jako to bývá skoro všude.