Domácí celek začal pořádně zhurta a už ve 2. minutě otevřel skóre C. Abbott. Nápor Švédů pak vyvrcholil druhým gólem, který zaznamenal ve 14. min. Koivisto. Ještě v první třetině ale Jihočeši dokázali snížit a postaral se o to Dej, jenž ve vlastním oslabení vypíchl soupeři kotouč a své sólo zakončil přesnou střelou mezi betony gólmana Gustafssona. Po první části však byl poměr střel dost hrozivý 13:3 ve prospěch domácího celku.

Do druhé části hry však vstoupili lépe hosté. Vytvořili si několik šancí a vyrovnávací gól doslova visel ve vzduchu. Pak však přišla až nevídaná série jejich vyloučení a v přesilovce pět na tři zajistil Švédům znovu dvoubrankový náskok C. Abbott.

Uklidňující čtvrtý gól pak přidal v úvodu závěrečného dějství mladík Olausson, jenž si vybruslil před branku a překonal Kováře. Hosté se nevzdali. Ve 49. min. snížil bombou od modré obránce Vráblík, ale víc už toho tým Petera Draisaitla nestihl, přestože si vzal více než dvě minuty před koncem oddechový čas a zkusil hru bez brankáře. Vyrovnat už se hostím nepodařilo a naopak sami inkasovali do prázdné branky pátý gól z hole Fabriciuse.

Branky a nahrávky: 2. Cam Abbott (Chris Abbott), 14. Koivisto (Olausson, Skrbek), 34. Abbott (Olausson, Klasen), 44. Olausson (Jakobsson), 60. Fabricius - 18. Dej, 49. Vráblík (Dej). Rozhodčí: Björk, Öhlund - Sandström, Käck.

Luleå HF: Johan Gustafsson - Koivisto, Olausson, Persson, Skrbek, Fransson, Klasen, Hirschovits, Fabricius, Sandström, Gunnarsson, Cam Abbott, Chris Abbott, Hedman, Kilström, Jacobsson, Vihko, Fogström, Jakobs, Fogström, Berglund, Mannberg.

HC Mountfield: Kovář - Mikuš , Ptáček, Vráblík, Kolarz, Kříž, Jank, Dietz, Prokop - Kotalík, Knotek, Šimánek - Květoň, Dej, Soudek - Podlešák, Červený, Mertl - Marek, Švihálek.