Neporazili ani poslední Karlovy Vary, nebodovali popáté v řadě

České Budějovice –Ve 38. kole extraligy prohráli hokejisté HC Mountfield s posledními Karlovými Vary 3:5 a nebodovali už v pátém utkání v řadě. Třetí čtvrtinu základní části soutěže uzavřou v pátek v Praze na Slavii (18.15).

8.1.2013

René Vydarený dal proti Karlovým Varům dva góly.Foto: Deník/ Václav Pancer

Bez hráčů z NHL a také Podlešáka s Květoněm, kteří jsou na marodce, museli domácí pořádně zamíchat se složením útoků. V tom čtvrtém tak dostal poprvé v extralize příležitost syn slavného otce a věkem ještě dorostenec Luboš Rob mladší. Do branky se po jednozápasové absenci vrátil Jakub Kovář. Zklamáním však byla návštěva, která byla s velkým přehledem nejslabší v letošní sezoně.

Začalo se hodně obezřetně a prvních pět minut a pět vteřin se odehrálo bez jediného přerušení. Po první kloudné akci však šli hned poté do vedení hosté. Zaťovičovu střelu po rychlém průniku Kovář neudržel a Pech z bezprostřední blízkosti neměl problém dorazit kotouč za jeho záda.

Vyrovnání už bylo naštěstí po pouhých dvou minutách. V první přesilovce zápasu vystřelil Frühauf od modré a Mertl šikovně tečoval do branky.

Jenže výkon Mountfieldu v úvodu zápasu byl doslova mizerný. Vachovce ještě Kovář po Vydareného chybě vychytal a poradil si i s šancí Skuhravého po propadnutí Vráblíka. Na přesnou střelu Pecha do horního růžku však reagovat nemohl.

Domácí trápení pokračovalo i po změně stran. Hráli naprosto bez nápadu a do šancí se dostávali jen sporadicky. Jedinou světlou výjimkou byla na delší čas povedená střela Knotka, kterou kryl Závorka.

Až od poloviny zápasu domácí celek zvýšil obrátky a alespoň trochu soupeře zatlačil. Gólem však neskončily solidní příležitosti Deje ani Suji.

Do závěrečného dějství stáhla domácí střídačka hru jen na tři útoky. V jeho úvodu hrál Mountfield přesilovku čtyři na tři. Sám před Závorkou se ocitl Mertl, karlovarský gólman však jeho kličku vystihl.

To hosté naložili se svou následnou přesilovkou podstatně lépe. Přihrávku muže zápasu Pecha přetavil střelou z první ve třetí gól Zaťovič.

Jenže pak se začaly dít neuvěřitelné věci a v hlavní roli byl obránce Vydarený. Za pouhou minut a půl dělovkou z úhlu trefil přesně horní růžek karlovarské svatyně.

Po další minutě znovu slovenský bek v českobudějo­vických službách v přesilovce tečovanou střelou přehodil Závorku a bylo vyrovnáno.

Jihočeši se dostávali do euforie, ale brzdila je zbytečná a někdy i dost sporná vyloučení. Přesto mohli skórovat. Ve vlastním oslabení se řítil sám na Závorku Dej, skulinu mezi jeho betony však nenašel.

V době, kdy se zdálo, že domácí tým přece jen strhne vítězství na svou stranu, přišla krutá rána. V 56. min. vypálil Vlach a jeho bomba neomylně trefila horní růžek Kovářovy klece. Při domácí power play pečetil do prázdné branky Koblasa.

Branky a nahrávky: 8. Mertl (Frühauf, Kotalík), 44. Vydarený (Šimánek, Knotek), 45. Vydarený (Langhammer) – 6. Pech (Zaťovič, Nosek), 13. Pech (Bicek, Drtina), 43. Zaťovič (Pech, Nosek), 56. R. Vlach (Doležal, Bicek), 60. Koblasa.

Vyloučení: 7:7, využití: 2:1. Rozhodčí: Fraňo, Šír – Jindra, Skopal. Diváci: 3229.

Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík – Kotalík, Mertl, Kohn – Dej, Langhammer, Rousek – Šimánek, Knotek, Suja – Rob, Červený, Švihálek. Trenéři Draisaitl a Bělohlav.

Karlovy Vary: Závorka – Nosek, Drtina, Prošek, Gulaši, Grundling, Grman, J. Látal, Kloz – Bicek, Pech, Zaťovič – Skladaný, Doležal, R. Vlach – Zucker, Skuhravý, Košťál – Koblasa, Vachovec, Rohan. Trenéři Žemlička a Kverka.

Hlasy trenérů – Peter Draisaitl (Mountfield): „Nezačali jsme dobře, ale od druhé třetiny jsme nehráli špatně. Každá naše chybička však končí inkasovaným gólem. To se nám bohužel stává v posledních zápasech často a prohráváme je."

Jaromír Kverka (K. Vary): „Utkání jsme dobře rozehráli a přestáli jsme i poměrně velký tlak soupeře ve druhé třetině. V závěrečné třetině jsme dokázali zvýšit, ale pak jsme nepochopitelně polevili v koncentraci. Bojovali jsme až do konce a měli jsme i kus štěstí. Za tři body jsme samozřejmě moc rádi."

Autor: Pavel Kortus

8.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
V 8. kole okresního přeboru dokázal nováček z Buku zvítězit v Českých Velenicích 1:0.