Domácí trenéři nasadili sestavu, která by se měla hodně blížit té, jež ve čtvrtek proti Hradci Králové vstoupí do extraligy. Jedním z hlavních rozhodčích byl nedávno ještě českobudějovický útočník Lukáš Květoň.

Ten měl práci hned v úvodu zápasu. Domácí Holec totiž využil přesilovku a v rámci testování před sezonou byl gól kontrolován trenérskou výzvou. Video potvrdilo, že branka byla uznána oprávněně.

Jenže Motor se přes rychlé vedení absolutně nedostal do tempa. Tréninkový výpadek kvůli dvoutýdenní karanténě musí být znát. Na druhou stranu Linec hrál svůj první letošní zápas.

Brzy také bylo vyrovnáno. Po zmatcích v domácí obraně se zblízka prosadil Lebler. Ale co bylo horší, při kontaktu se skórujícím hráčem se zranil gólman Čiliak a musel v doprovodu lékaře do kabiny (od druhé třetiny už ale naštěstí zase seděl na střídačce). Nahradil ho mladík Patera.

Vrátit vedení mohl Motoru Doležal, jeho sólo ale zlikvidoval Kickert. Holec v přesilovce nastřelil boční tyč a tím byla rozpačitá první třetina u konce.

„Byla to zvláštní třetina. Moc se nebruslilo. Linec hraje jiný hokej, než je k vidění u nás v extralize. Musíme se více udržet na puku v útočném pásmu, v tom je naše síla. A více střílet. Pak to půjde,“ zhodnotil úvodní dějství útočník Motoru Albert Michnáč, který tentokrát zůstal mimo sestavu.

Ani druhá třetina nebyla zrovna ódou na hokejovou radost. Domácí celek si však přece jen znovu vzal vedení zpět. Opět to bylo v přesilovce. Po nahození kapitána Pýchy prokázal důraz a přehled v předbrankovém prostoru Voženílek. Na druhé straně nastřelil Lahoda tyč.

Jihočeši začali postupně soupeře přebruslovat a dostávat ho pod tlak. Ale v útočné fázi to bylo pořád ještě značně neučesané… Až krátce před druhou sirénou zvýšil na 3:1 po přesném Voženílkově pasu už do odkryté branky ostrostřelec Doležal.

„Ve druhé třetině jsme měli lepší pohyb a kromě jedné ojedinělé střely do tyče jsme soupeře k ničemu nepustili. Naopak jsme ho párkrát zavřeli v jeho pásmu. Dan Voženílek dal gól a potom měl krásnou asistenci. Vedeme zaslouženě,“ spokojeně konstatoval po druhé třetině Michnáč.

Na úvod třetího dějství i díky výbornému Paterovi v brance Motor přežil dvojnásobné oslabení. Kristler poté nastřelil horní tyč domácí klece, ale skóre se měnilo až ve 45. min., kdy se přesně do horního růžku trefil Umičevič.

Domácí byli ve třetí třetině spíše pod tlakem. Ve vlastním oslabení ujel Holec, ale sólo neproměnil. Linec poté dokonce vyrovnal, ale videozáznam odhalil hru vysokou holí a branka nebyla uznána.

V hodně nervózním závěru hráli hosté hodně dlouhou přesilovku, navíc odvolali brankáře a Piché bombou vyrovnal. Jenže v poslední vteřině zápasu rozhodl o výhře Motoru Holec.

Branky a nahrávky: 2. Holec, 27. Voženílek (Pýcha, Zd. Doležal), 40. Zd. Doležal (Voženílek, Vydarený), 60. Holec (Zd. Doležal) – 8. Lebler, 45. Umičevič, 59. Piché. Vyloučení: 7:8 (navíc dom. Suchánek, Allen a Voženílek a host. Nielsen a Dorion 5 + do konce), využití: 3:1. Rozhodčí: L. Květoň, Souček – P. Bělohlav, Jindra. Diváci: 904.

Madeta Motor: Čiliak (8. Patera) – Pavel, Allen, Plášil, Pýcha, Suchánek, Vydarený, – Holec, Venkrbec, Christov – Zd. Doležal, R. Přikryl, Voženílek – Karabáček, Gilbert, M. Novák – M. Beránek, Prokeš, Jonák. Trenéři Prospal a Totter.