Favorizovaní hosté se ujali v druhé třetině vedení, na které dokázal domácí tým zásluhou zkušeného obránce Roberta Procházky do konce této části hry odpovědět. Další průběh ani prodloužení změnu skóre nepřinesly, takže o vítězi musely rozhodnout nájezdy. V první sérii se trefili Ondřej Jasanský i vimperský Rudolf Suchánek, v druhé rundě pak zaúřadoval Procházka, jenž zachoval rozvahu a zajistil Vajgaru vítězství, neboť další exekutoři už neuspěli.

Dva body znamenají osmou příčku a poslední pozici zaručující účast ve vyřazovacích bojích. Hradec získal shodně bodů jako Soběslav (37), ale v jeho prospěch hovoří lepší bilance vzájemných zápasů (7:4 a 3:1). V play off Vajgar narazí na vítěze základní části – hokejisty Strakonic.

HC Vajgar J. Hradec – HC Vimperk 2:1 SN (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky a asistence: 37. Procházka (Lazorišák, Ondřej), rozh. nájezd Procházka – 27. Binder (Paule). Rozhodčí: Macák, Horáček – Lang, Kubíček. Vyloučení: 6:8. Diváků: 585.
Vajgar: Kubeš – Jon, Tržil, Procházka, Janeček, Kubín, Ištvánik – Tomšík, Kalvas, Jasanský, Stach, Lazorišák, Ondřej, Havelka, Jindra, Gurka.