Domácí celek v klíčové fázi sezony opět trápí značná marodka, kterou ještě rozšířili Nouza, Kuchejda a také aktuálně druhý gólman Kváča. Jedničce Bláhovi tak kryl záda ze střídačky junior Spáčil.

Oboustranně opatrný začátek zpestřilo působivé choreo, do kterého se zapojilo celé hlediště. „Choreo bylo fantastické," ocenil zraněný útočník Motoru Tomáš Nouza, jenž zápas sledoval z novinářské tribuny.

Mírně navrch měli sešívaní. Při šancích Mikulíka, Fina Tuominena i Robinsona měl Bláha i patřičný kus štěstí. Skóre se však mohlo měnit na druhé straně, když Prokeš pohotovou střelou napálil břevno Hylákovy klece. Jenže hosté byli lepší a po zásluze se v 10. min. dostali do vedení.

Písecký rodák Kašpařík po buly sebral kotouč Žovincovi a sám před Bláhou už si věděl rady. „To byla naše hrubá chyba," kroutil hlavou Nouza. „První třetina byla hodně opatrná. Více gólových šancí však měla Slavia," uznal Nouza. „Musíme zlepšit pohyb a věřím, že se zvedneme," přál si Nouza pro další průběh zápasu. „Trenéři v kabině určitě zvýší hlas a ve druhé třetině podáme lepší výkon," byl přesvědčen.

Jenže oslabeným Jihočechům se ani po změně stran nedařilo nahodit motor. Jejich hře chyběla větší přesnost a také důraz. Hosté pozorně bránili a spoléhali na brejky. Po jednom z nich mířil těsně vedle Mikulík.

V polovině zápasu to bylo už 0:2. Slávisté využili hned svou první přesilovku v zápase. Nahození M. Hrušky tečoval do Bláhova protipohybu Vas.

Až poté domácí konečně zabrali. V avizované výhodě soupeře zmáčkli. Kolmann nastřelil břevno a Pajičovu gólovou střelu už stačil Hylák jen tečovat na cestě do své klece. „Kontaktní gól byl pro nás strašně důležitý," ocenil Nouza.

V závěru druhé třetiny Kašpařík neúmyslně zranil domácí beka Suchánka a byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání. „Po souboji se Pavel Kašpařík nechtěně ohnal hokejkou. Byl to smolný zákrok, určitě ne úmysl," zastal se Nouza svého bývalého píseckého spolubojovníka.

Dlouhá početní výhoda se však Jihočechům vůbec nevedla. „Máme zraněné hráče a na souhře právě při přesilovkách je to znát," připustil Nouza. „Věřím, že uděláme nejlepší třetinu v utkání a zápas otočíme," neztrácel zraněný forvard víru ani po druhém dějství.

Do třetí třetiny už v domácím dresu nenaskočili zranění útočníci Květoň a Rob. V prořídlé sestavě Motor neměl sílu soupeře přitlačit. Naopak ve 45. min. inkasoval třetí gól. Mikyska ztratil kotouč a po Jiránkově střele dorážel potřetí za Bláhova záda Šafránek.

Tím bylo vzhledem k aktuálnímu poměru sil na ledě definitivně rozhodnuto. Slavia si v pohodě pohlídala svůj náskok a domácí neměli sílu alespoň korigovat. Ani v závěrečné power play.

Branky a nahrávky: 35. Pajič (Chovan, L. Květoň) – 10. Kašpařík, 32. Vas (M. Hruška, D. Hruška), 45. Šafránek (Jiránek).
Vyloučení: 5:6 (navíc dom. Švihálek 10 min., host. Kašpařík 5 + do konce a Tuominen 10 min.), využití: 0:1. Rozhodčí: Krob, Souček – Beneš, Štofa. Diváci: 6421 (vyprodáno). Stav série: 0:1. ČEZ Motor: Bláha – Žovinec, Zíb, Suchánek, Kolmann, Mucha, Vráblík, od 43. navíc Bohunický – Chovan, Pajič, L. Květoň – Mikyska, Jos. Straka, Babka – L. Marek, Rob, Švihálek – Točík, Prokeš, Panáček. Trenéři Bělohlav a Štrba.

Hlasy trenérů – Radek Bělohlav (Motor ČB): "Nemohli jsme se dostat do zápasu. Neudrželi jsme se na puku a těžko jsme se dostávali do tlaku. Nedařily se nám ani přesilovky, která nás mohly vrátit do zápasu. Soupeř si výhru zkušeně pohlídal."

Milan Razým (Slavia): "Se vstupem do série jsme samozřejmě spokojeni. Kromě několika zbytečných faulů holí jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. V závěrečné třetině jsme soupeři odskočili na dva góly a až na jedno vyloučení jsme si závěr zápasu pohlídali."