„Máme zraněné obránce Stanislava Fiedlera a Martina Ištvánika, navíc hokeji dal zřejmě vale Ondřej Cikán, jenž nám oznámil, že končí, takže jsme do utkání vstoupili jen se čtyřmi beky, k nimž se po úvodní třetině přidal Chmel. Dvakrát jsme prohrávali o dva góly, ale musím kluky pochválit za vůli a bojovnost, že nesložili zbraně a zápas dotáhli do remízy,“ konstatoval trenér Vajgaru Miloslav Čech.

Podle jeho slov se ve výborném světle jeví především trio mladých finských útočníků a radost mu zatím dělají také výkony obou gólmanů Kubeše a Melišíka.

Příští týden čekají jindřichohradecké hokejisty další dva duely a oba odehrají na domácím stadionu. V úterý jejich soupeřem bude Milevsko, v pátek pak švýcarský třetiligový EHC Saastal, v němž působí někdejší hráč Vajgaru Steve Gnädinger. Obě utkání začínají v 18 hodin.

„Do hry už patrně půjde i forvard Kamil Šťastný, který začal s tréninkem na ledě později a navíc jej trochu zlobí třísla,“ dodal Čech.

Pelhřimov – J. Hradec 4:4 (2:0, 2:2, 0:2).
Branky: 7. Komůrka (Pelán, Anderle), 17. Šejnoha (Šimoníček), 31. Tecl (Hadrava), 37. Tecl (Plachý) – 28. Piirainen (Vošáhlík, Kohoutek), 30. Balík (Mäkelä), 48. Šulčík (Cmunt), 52. Mikeska (Burdian).
Vyloučení: 8:6, navíc Šimoníček (PE) a Kohoutek (JH) 5 + do konce utkání.
Využití: 0:2.
Diváci: 120.
Střely na branku: 40:23.
Vajgar: Kubeš (31. Melišík) – Kohoutek, Vošáhlík, Vinogradov, Balík, od 21. Chmel – Piirainen, Kurikka, Mäkelä – Formánek, R. Cmunt, R. Šulčík – Schmidt, Mikeska, Dolina – Burdian.