Jihočeši se museli vypořádat s řadou absencí včetně zraněné brankářské jedničky Jaroslava Jágra a v sestavě se tak objevilo hned sedm juniorů.

Moravskoslezský celek, který funguje teprve třetí sezonu, se v první části dostal dvěma slepenými trefami do vedení, hosté však v prostřední části dokázali zásluhou Lazorišáka a Procházky srovnat krok.

V závěrečné dvacetiminutovce Jihočeši inkasovali smolný třetí gól a definitivně je srazila v 55. minutě čtvrtá branka v oslabení.

Odveta v Jindřichově Hradci je na programu v sobotu 6. dubna v 18.30 hodin. Pokud Vajgar v základní hrací době zvítězí, bude následovat pětiminutové prodloužení a případně nájezdy.

Wolves Český Těšín – Vajgar Jindřichův Hradec 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)

Branky: 11. Trombík (Pniok), 12. Piecha (Foltyn), 44. Pniok (Foltyn), 55. Piecha (Foltyn), 59. Altera (Vydra) – 36. Lazorišák (Ištvánik), 39. Procházka (Ondřej). Vyloučení 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 200. Rozhodčí Šudoma – Blažek, Kučera.

Vajgar: Pachmann – Procházka, Ištvánik, Kocar ml., Janeček, V. Tržil – Mazanec, Lazorišák, Ondřej – Gurka, Jindra, Michal – Mihulka ml., Havelka, Kalaj.